Home » Суспільство » Львівські ресторани і магазини зобов’язали обслуговувати клієнтів українською мовою

Львівські ресторани і магазини зобов’язали обслуговувати клієнтів українською мовою

Львівські депутати посилили захист української мови у місті.

Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати прийняли ухвалу щодо врегулювання мови обслуговування громадян у сфері надання послуг, торгівлі та здійснення інформування про товари та послуги, розміщення рекламної інформації у Львові. Це рішення підтримали 60 депутатів, повідомляють Варіанти.

Зокрема, вживання української мови депутати визначили обов’язковим у сфері обслуговування, торгівлі, закладах громадського харчування, а також для посадовців і представників органів як державної, так і місцевої влади.

Окрім цього, відтепер усі вивіски міста мають бути на українській мові, за винятком випадків, коли вивіска розміщена як торгова марка, зареєстрована іноземною мовою.

Обслуговування у місті також має відбуватися українською мовою, за винятком, коли сам споживач просить, щоб його обслужили іноземною мовою. А продавців обов’язали продавати товари з маркуванням українською мовою. 

Недотримання цього рішення  є адміністративним правопорушенням, а контролюватимуть його виконання ЛКП “Муніципальна варта”.

“Цією ухвалою ми не вигадуємо нічого нового, просто деталізуємо законодавство, яке існує в Україні: Конституцію, закон про мови, закон про захист прав споживача. Ми маємо знати, як діяти, якщо порушуються наші мовні права. Тому така ухвала є більш ніж на часі”, – наголосив депутат Мирослав Данилків.

Він додав, що на насутпній сесії міськради пропонує підготувати звернення до Верховної Ради, президента та Конституційного суду з вимогою скасувати так званий закон Ківалова-Колісниченка “Про засади державної мовної політики”.

Цей допис уже прочитано 426 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: