Львівські лікарі вперше видалили легеню онкопацієнту через невеличкий надріз

У Львові медичний персонал успішно провів видалення ураженої раком легені, уникаючи відкриття грудної клітки. Про це повідомили в Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.

66-річний Михайло із Жовківщини відчував болі в грудній клітці та задишку більше року тому. Спочатку він звернувся до сімейного лікаря, який направив його до кардіологів. Однак протягом 8 місяців йому лікували серце. Тільки коли стан погіршився, його направили до Львівського центру легеневого здоров’я, де лікарі виявили ознаки онкології.

Фахівці Львівського онкоцентру підтвердили діагноз та визначили ІІ стадію раку правої легені. Пацієнту розробили індивідуальний план лікування.

«Пацієнт отримав неоад’ювантну (передопераційну) хіміотерапію, після якої пухлина у легенях зменшилась на 30%. Далі було необхідно провести оперативне втручання, щоб забрати пухлину. Оскільки новоутворення було поширене на головний бронх, видаляти потрібно було усю праву легеню», – розповів завідувач торакального відділення Ігор Гіпп.

Видалення легеню є травматичною операцією, і лікарі вирішили зменшити травматизм, видаляючи легеню відеотаракоскопічно, через невеличкий надріз. Це вже не перший випадок видалення частин легень через порти в торакальному відділенні онкоцентру, але це був унікальний випадок видалення цілої легенії відеокамерою.

«Ми зробили невеличкий розріз розміром 6 см, вставили туди спеціальний гнучкий порт і через нього ввели відеокамеру та робочі інструменти, якими ми забирали пухлину та працювали зі судинами. Оскільки легеня має пухлину, її дуже важливо не пошкодити під час операції і забрати з організму цілою, для цього ми помістили її у спеціальний мішечок і тоді витягнули її через порт», – пояснив Ігор Гіпп.

Хоча такі операції складні, вони мають численні переваги для пацієнта. Люди, які перенесли такі мінімально інвазивні операції, відновлюються швидше, відчувають менше болю та потребують менше знеболюючих.

На сьогодні Михайло відчуває полегшення і вірить у повне одужання. Він назвав лікарів рятівниками, які дарують йому другий шанс на життя.

Нагадаємо, що в Львівській області зафіксовано зростання захворюваності на онкологію на 11% протягом 2023 року.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: