Home » Новини Львова » Львівські депутати вимагають новий закон про українську мову

Львівські депутати вимагають новий закон про українську мову

Депутати Львівської міської ради звернулися до Президента та Верховної Ради з проханням невідкладно прийняти новий закон про українську мову з визначенням її як єдиної державної.

Про це повідомляє інформаційний портал депутатів Львівської міської ради.

Депутати ініціювали звернення від Львівської міської ради до президента України та Верховної Ради України з проханням невідкладно розглянути та підтримати законопроект №5670-Д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Як зазначається у зверненні, за даними перепису населення 2001 року, серед етнічного складу населення Львова понад 88% займають українці. Відповідно до даних опитування, проведеного Українським центром економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова, – 68% усіх опитаних проголосували б за те, щоб українська мова була єдиною державною. Підтримка української мови як єдиної державної, порівняно з кінцем березня – початком квітня 2014 р., зросла з 56,5% до 68%. Рішенням Конституційного Суду України №2-р/2018 від 28.02.2018 визнано таким, що не відповідає Конституції України, Закон України “Про засади державної мовної політики” від 3 липня 2012 року №5029–VI зі змінами.

“Сьогодні виникає необхідність належного правового врегулювання використання державної мови в публічній та приватній сферах, оскільки застосування лише статті 10 Конституції України не вирішує всіх питань мовної політики. Прийняття нового мовного закону сприятиме утвердженню української мови як державної на всій території України, консолідації та розвитку української нації”, – наголосив у своєму виступі депутат УГП Мирослав Данилків.

Цей допис уже прочитано 548 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: