Home » Новини Львова » Львів’яни були проти, та це не зупинило місцеву владу

Львів’яни були проти, та це не зупинило місцеву владу

В центральній частині міста, попри декларації щодо будівництва багаторівневого паркінгу підприємство, близьке до нардепа від Самопомочі планує звести готель та торговий центр.

Вулиця Миколи Вороного у Львові пролягає прямо до центральних проспекту Свободи та площі Міцкевича. На ній розташовані столітні будинки, зведені за часів Австрії, де є як житлові квартири, так і офісні приміщення. Також тут є чи не єдина безкоштовна автостоянка у центральній частині Львова.

«Припаркувати авто навіть на платних паркінгах в центрі міста – неможливо. І ті люди, які продумують логістику в нашому місті, взагалі не орієнтуються в ситуації на дорогах. Тому водії часто знаходять місця поблизу центру, в бічних вуличках», – розповів львів’янин Андрій

Утім місцева влада не зважає на думку жителів Вороного, які вносили свої пропозиції щодо розвитку інфраструктури вулиці. Зокрема вони пропонували на першому рівні створити паркінг, а на другому – дитячи майданчик. Чому такого проекту не втілюють у міськраді – добре розуміють активісти.

«Головний архітектор міста Львова Юліан Чаплінський запевнив всіх членів виконкому, що вже розробляється детальний план для проектування багаторівневого паркінгу за адресою Вороного, 4. Але у кінцевому результаті, коли мешканці прийшли на громадські слухання, вони побачили, що замість багаторівневого паркінгу запроектований 6-типоверховий готель, а прибудинкова територія і внутрішні двори по Ференца Ліста використовуються як торговий центр», – підкреслив активіст ГО «Розвиток громади» Володимир Беньо.

Такі наміри декларує товариство з обмеженою відповідальністю «Ательєр», що звернулося до міської ради по дозвіл на розробку проекту землеустрою території. Його фірма вже отримувала у 2009-му, але тоді на місці спортивного майданчика мав з’явитися багаторівневий паркінг.

Під цей проект місто й надало в десятирічну оренду земельну ділянку.  До того ж, прилегла будівля є власністю ТОВ «Ательєр», утім за 9 років жодних дій не було.

«Виконком узгодив, що він не є проти того, щоби там був дворівневий паркінг з готелем. Те, що вказано в детальному плані, носить умовний характер, оскільки реальне проектування може розпочатися після вихідних даних на проектування», – прокоментував головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Тож як достеменно мав би виглядати проект – говорити надто рано. Попри це, мешканці Вороного вже категоричні щодо можливого будівництва, оскільки воно може суттєво нашкодити старим житловим будинкам.

«Це будівництво в центрі історичного ареалу міста поруч із старими будинками, які можуть почати руйнуватися», – застеріг голова фракції «Українська галицька партія» у ЛМР Тарас Чолій.

Голова фракції УКРОП у міськраді Львова Ігор Телішевський переконує, він з однодумцями – за це питання не голосуватиме, бо думки громади чиновники не дослухались.

Цікаво, що реалізація нового проекту стартувала, щойно у ТОВ «Ательєр» змінились засновники. Тож видається, наче фірму для цього й створили. До прикладу, серед її попередніх власників була сім’я Романюків, що володіє також компанією «Готель Бутік». Саме це товариство з обмеженою відповідальністю отримало в оренду так звану «Дачу Добрика» в місті Яворові. У 2007-му футбольний клуб «Карпати» планував там звести медико-реабілітаційну базу. Але в тендері тоді перемогла щойно створена і нікому не відома фірма.

Тоді як бенефіціари «Ательєра» – Назар Купибіда – генеральний директор концерну «Галнафтогаз» та Арсен Шлапак – власник мережі кав’ярень «Креденс Кафе». Однак, вірогідно, жоден із них не є самостійним у цій грі, а лише поставлені, щоб завершити розпочате.

А це власне будівля на Вороного, 4. Іншими словами, на думку журналіста ZIKу – перший, ймовірно – це покупець, за яким стоїть Віталій Антонов – відомий як власник мережі АЗС «ОККО». Другий – представник продавця – депутата Верховної Ради від «Самопомочі» Лева Підлісецького, або ж самого Андрія Садового.

Сцепіальне розслідування від телеканалу ZIK

 

Джерело:  ZIK

Цей допис уже прочитано 476 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: