Home » Новини Львова » “Львівська політехніка” немає коштів на опалення – навчання не буде

“Львівська політехніка” немає коштів на опалення – навчання не буде

Через нестачу коштів на опалення студенти змушені йти на двомісячні канікули.

Цьогоріч зимові канікули у студентів стартують 1 січня і триватимуть аж до 25 лютого. Не працюватимуть усі 23 корпуси університету. Аби надолужити навчальну програму, літні канікули вкоротять. Про це повідомив ZAXID.NET проректор з науково-педагогічної роботи Львівської політехніки Олег Давидчак повідомив. 

«Ми склали такий графік, яким запланували довші канікули узимку, натомість ми зменшили літні канікули. 25 лютого наші студенти виходять на навчання і вчаться до 10 червня, потім до кінця червня – сесія, а семестр завершується 30 червня», – уточнив Олег Давидчак.

За словами проректора, такі зміни у плані навчального процесу спровоковані підвищенням цін на комунальні послуги. 

«При плануванні канікул враховувалися можливості оплати комунальних послуг, бо у нас є брак цих коштів. І якщо би не було такої ситуації, то ми могли би розпочати літні канікули з 1 червня, а так починаємо з 1 липня», – зазначив він.

"Львівська політехніка" немає коштів на опалення - навчання не буде

Речник НУ «Львівська політехніка» Ярослав Мельник розповівжурналістам ZAXID.NET, що в зимовий період вартість комунальних послуг в університеті за один день сягає близько 350 тис. грн, що у півтора рази вище, ніж вітку. «Це непідйомна для нас цифра», –зазначив він.

Нагадуємо, що НУ “Львівська політехніка” вже не вперше відправляє студентів на вимушені канікули через неможливість оплати комунальних посуг. Минулого року з 1 лютого до 5 березня студенти навчалися дистанційно, не відвідуючи пари. 

Інші виші поки не мають такої критичної ситуації та не збираються продовжувати зимові канікули.

Нагадуємо, що у 2017 році президент України Петро Порошенко ратифікував фінансову угоду між вишами України та Європейським інвестиційним банком. Тому Львівській політехніці мали би виділити 10,5 млн євро на заміну системи опалення та утеплення корпусів та гуртожитків університету. Ця угода розрахована на 20 років.

Фото:Дивись.Інфо

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 293 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: