Home » здоров'я » Львівська дитяча лікарня отримала рентген-обладнання вартістю понад два мільйони гривень

Львівська дитяча лікарня отримала рентген-обладнання вартістю понад два мільйони гривень

Фонд «Таблеточки» придбав сучасне рентген-обладнання у львівську дитячу лікарню вартістю 2,1 мільйона гривень. Вже зроблено перші операції.

Про це повідомили у фонді «Таблеточки».

Наприкінці липня благодійний фонд «Таблеточки» поставив у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, який розташований у Львові, нову мобільну цифрову рентген-дугу французької фірми Apelem. У перших числах серпня хірурги лікарні вже зробили перші операції за допомогою цього рентген-апарату.

Нова рентген-дуга була придбана замість старого апарату 1976 року випуску. Лікарня не могла дозволити собі купити апарат за власний кошт. Обладнання зробило складні операційні втручання більш безпечними для дітей та допомогло слідкувати за станом пацієнтів у режимі реального часу. Апарат коштує 2,1 млн грн та був придбаний за кошт десятків тисяч українців, які разом з фондом «Таблеточки» допомагають дітям боротися з раком в Україні.

«Ми дуже раді, що отримали таке сучасне рентген-обладнання, яке суттєво скорочує час хірургічних втручань для дітей, – розповів дитячий хірург Західноукраїнського медичного центру Богдан Романишин. – Ми вже зробили 4 операції зі встановлення довготривалих катетерів онкохворим дітям, а також зробили обстеження хлопчика з розривом стравоходу».

За словами хірурга, раніше лікарям доводилося робити рентген старим дідівським методом на плівку та чекаючи по 20-40 хвилин на результат. Під час операцій це значно збільшувало тривалість хірургічних втручань. Завдяки новому апарату тепер можна значно скоротити тривалість операції та підвищити якість її виконання, а також освоїти нові техніки хірургічних втручань у пацієнтів як з онкологією, так і з іншими патологіями.

Цей допис уже прочитано 847 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: