Львів вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 26 квітня, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася у цей день, 26 квітня, 34 роки тому.

 Львів вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Львів вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Про це повідомила пресслужба Львівської ОДА.

Голова облдержадміністрації поклав квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що на вулиці Морозній у місті Львові.

«О 1:23 год. 26 квітня 1986 року на четвертому блоці Чорнобильської АЕС відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор. За екологічними наслідками аварія стала найбільшою в історії ядерної енергетики планетарною катастрофою. Для розуміння масштабів, витік радіації внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС часто прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму.

Евакуація населення з території радіаційного забруднення стала початком великої соціальної проблеми. Першими пережили її мешканці Прип’яті – було вивезено 49 360 осіб. У місті залишилось тільки 5 тис. осіб, залучених до проведення ліквідаційних робіт.

Із нестихаючим болем у серцях згадуємо тих, хто поклав свої життя у боротьбі за майбутнє країни та світу. Висловлюю глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і шануємо тих, хто був евакуйований та відселений з забруднених територій, втратив здоров‘я і потребує особливої уваги від держави і суспільства», – зазначив у зверненні очільник області.

Додатково хочемо відзначити, що у 2019 році Львівською обласною організацією «Союз Чорнобиль України» у Львові за адресою: м. Львів пл. Маланюка, 6 відкрито громадський музей «Чорнобиль пам’ять Львівщини».

Після завершення карантинних заходів, запрошуємо усіх охочих відвідати кімнату-музей, у якій можна дізнатися цікаві історичні факти та безпосередньо поспілкуватися з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 186 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: