Львів остаточно відмовився передавати останки агента НКВС Миколи Кузнєцова до Росії

Виконавчий комітет Львівської міської ради відмовив родичам агента НКВС Миколи Кузнєцова у перепохованні останків розвідника в Росію. Таке рішення виконком прийняв під час засідання 24 квітня.

Останки Миколи Кузнєцова, які у 1960 році поховали на Пагорбі Слави у Львові, родичі хочуть перепоховати у Єкатеринбургу. Племінниця Кузнєцова Маргарита Брюханова уже не вперше звернулась до міської ради, щоб отримати дозвіл перепоховати останки радянського розвідника.

В кінці 2019 року виконком уже розглядав питання про перепоховання останків Миколи Кузнєцова. Однак тоді члени виконкому перенесли це питання і звернулися до СБУ та Міністерства культури за оцінкою ситуації.

Як повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, і СБУ, і Міністерство культури негативно поставились до рішення передати останки Кузнєцова у Єкатеринбург. Зважаючи на це, виконком міської ради прийняв 24 квітня рішення остаточно відмовити у перепохованні останків Кузнєцова в Росію.

«Я вважаю, що це рішення – на часі. Якщо ми зможемо отримати наших полонених додому, то ми будемо тоді це враховувати», – прокоментував рішення виконкому міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Микола Кузнецов – радянський диверсант-розвідник, агент НКВС, який загинув 8 березня 1944 року у селі Боратин Бродівського району на Львівщині. За однією з версій, він сам підірвав себе гранатою, за іншою – загинув в бою. Посмертно йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Ексгумацію останків спецагента НКВС провели в 1959 році.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 135 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: