Ліна Костенко у Франції отримала Орден Почесного легіону

Українська письменниця Ліна Костенко отримала найвищу нагороду Франції.

Авторці вручили Орден Почесного легіону. Відео з нагородження опублікувала журналістка Мирослава Барчук у Facebook.

“Для мене це була абсолютна несподіванка. Я належу до всесвітньовідомої літератури. І раптом така відзнака”, – сказала Костенко.

Письменниця додала, що любить Францію та має вірші про країну.

“Ви слушно сказали, я справді люблю Францію. І навіть в ті часи, страшні тоталітарні, я завжди бувала душею у Франції. У мене є вірші, твори про Францію”, – зазначила Ліна Костенко.

Ліна Костенко у Франції отримала Орден Почесного легіону

Довідково:

Орден Почесного легіону – Ordre national de la Lеgion d’honneur – найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги – найвища нагорода за цивільні заслуги. Легіон засновано 19 травня 1802. Декретом Наполеона Бонапарта від 14 липня 1804 “Про відзнаки членів Почесного Легіону” встановлено орден Легіону. Девіз ордену – “Честь і Вітчизна”.

Згідно з кодексом Почесного легіону і військової медалі ця почесна організація має статус і права юридичної особи. Приналежність до ордена є вищою відзнакою пошани і офіційного визнання особливих заслуг у Франції.

Орден має три ступені і два достоїнства: ступінь Кавалер, ступінь Офіцер, ступінь Командор, достоїнство Великий Офіцер і найвище достоїнство – Великий Хрест.

Цей допис уже прочитано 2020 разів!

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: