Лідер Китаю планує вперше з початку повномасштаьної війни поговорити із Зеленським — WSJ

Лідер Китаю Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом України Володимиром Зеленським вперше після початку повномасштабного вторгнення росії. Ймовірно, розмова відбудеться після зустрічі Сі з путіним у москві. Про це пише hromadske з посиланням на The Wall Street Journal.

Очікується, що лідер Китаю проведе з Зеленським онлайн-зустріч. Як пише видання, зустріч Сі й з путіним, і з Зеленським відображають зусилля Пекіна відігравати більш активну роль у посередництві щодо припинення війни росії проти України.

Так, пряма розмова Сі з Зеленським ознаменувала б значний крок у спробах Пекіна зіграти роль миротворця в Україні, які досі були сприйняті скептично в Європі.

Також повідомляється, що лідер Китаю розглядає можливість відвідати інші європейські країни у межах своєї поїздки в росію, хоча, за словами джерел, його остаточний маршрут ще не затверджений.

Видання Reuters повідомляло, що Сі може приїхати до москви для зустрічі з путіним вже наступного тижня. Ця закордонна поїздка стане першою для Сі Цзіньпіня після того, як 10 березня він отримав третій термін на посаді глави держави Китаю.

Позиція Китаю щодо війни в Україні

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».

Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.

У середині березня ЗМІ писали, що росія подала запит до Китаю на військову й економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.

Після початку повномасштабної війни лідер Китаю декілька разів спілкувався телефоном із путіним, водночас телефонної розмови із Зеленським не було.

Нещодавно Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою». З-поміж інших пунктів там ідеться про припинення бойових дій, відновлення мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та «підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів постачань».

Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але зауважила, що Китай почав говорити про Україну. Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого заявив, що планує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: