Китай випустив 11 балістичних ракет у перший день навчань поблизу Тайваню

У перший день наймасштабніших в історії військових навчань навколо Тайваню китайська армія здійснила у водах поблизу острова 11 пусків своїх потужних балістичних ракет Dongfeng («Східний вітер»).

Як повідомляє Reuters із посиланням на Міністерство оборони Тайваню, востаннє Китай запускав ракети навколо острова в 1996 році.

Безпрецедентні за кількістю залучених військ маневри Національно-визвольної армії Китаю (НВАК) розпочалися наступного дня після візиту спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на самоврядний острів, який Пекін вважає своєю суверенною територією.

У ході навчань, за повідомленням тайванської сторони, бойові кораблі та військові літаки ВМС НВАК кілька разів ненадовго перетинали лінію розмежування в Тайванській протоці, що розділяє територіальні води й повітряний простір КНР і Тайваню.

До кінця дня кораблі обох сторін залишалися в цьому районі в безпосередній близькості один від одного, а Тайвань підняв бойові літаки та розгорнув ракетні системи для відстежування літаків НВАК.

Офіційний Тайбей засудив навчання, заявивши, що вони загрожують вільній повітряній і морській навігації навколо острова.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: