Home » Новини Львова » Критичний стан лікарні для для засуджених у Львові: відсутність ліків, щурі, холод (ФОТО)

Критичний стан лікарні для для засуджених у Львові: відсутність ліків, щурі, холод (ФОТО)

У рамках реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Львівської багатопрофільної лікарні № 19 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Львівській області. Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Пише LEMBERG NEWS INFO з посиланням на Варта1

Під час моніторингового візиту виявлено ряд суттєвих порушень вимог національного законодавства та міжнародних норм у сфері поводження із засудженими.

Критичний стан лікарні для для засуджених у Львові: відсутність ліків, щурі, холод (ФОТО) Критичний стан лікарні для для засуджених у Львові: відсутність ліків, щурі, холод (ФОТО) Критичний стан лікарні для для засуджених у Львові: відсутність ліків, щурі, холод (ФОТО)

Зокрема, приміщення лікарні практично не опалюється, температура повітря в приміщеннях 11-15С, засуджені користуються електричними нагрівачами. Камери-палати старі занедбані, на стінах пліснява, потребують проведення ремонту з заміною санітарно-технічного обладнання та електромережі.

Хворі сплять на старих металевих ліжках, старих, тонких, подертих матрацах та подушках, постільна білизна зношена, у деяких хворих взагалі відсутня. Водночас на складі достатня кількість нових матраців, подушок та постільної білизни.

Моніторами встановлено факти порушення права засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу, зокрема:

–      в лікарні відсутні препарати для проведення загальної анестезії, відсутні голки за допомогою, яких проводиться епідуральна анестезія, що робить неможливим проведення оперативного лікування;

–      відсутні препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту;

–      відсутні наркотичні знеболюючі засоби, що були вкрай необхідними для п’яти засуджених, хворих на онкологічні захворювання, які страждали від больового синдрому в 2019 році;

–      хворим на онкологічні захворювання взагалі не проводяться комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія, що ускладнює діагностику та динамічне спостереження за хворими.

В закладі не проводяться належним чином дератизаційні заходи, про що свідчить зграя щурів на території.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямовано відповідні акти реагування із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Цей допис уже прочитано 183 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: