Контактна група з питань оборони України надасть понад 98 млрд доларів допомоги

Країни-члени Контактної групи з питань оборони України вже зобов’язалися надати Україні безпекової допомоги на суму понад 98 млрд доларів США. Про це оголосив Міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє  Укрінформ.

“Я пишаюся тим, що з лютого 2022 року ця Контактна група зобов’язалася надати Україні безпекової допомоги на понад 98 млрд дол. І ця коаліція продовжує знаходити інноваційні та стійкі способи швидкого надання критично важливих сил і засобів для задоволення найнагальніших потреб України”, – сказав Ллойд Остін.

Міністр оборони США висловив вдячність Швеції за оголошення найбільшого пакету військової допомоги на суму близько 1,23 млрд доларів. Цей пакет включає два літаки повітряного спостереження і управління. Вони, за його словами, будуть критично важливими для повітряного спостереження України на великій відстані.

Остін також подякував Бельгії, яка взяла на себе зобов’язання поставити Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року. А також надати додатково 1 млрд доларів військової допомоги цього року. Особлива подяка була висловлена Іспанії за нещодавню обіцянку надати більше ракет протиповітряної оборони.

Міністр оборони США наголосив, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні вкрай необхідну безпекову допомогу.

“З моменту набуття чинності закону (Додаткового закону про національну безпеку, який включає допомогу Україні – ред.) Сполучені Штати вже досягли певних успіхів – поставлено десятки тисяч артилерійських снарядів, тисячі протитанкових мін, сотні гранатометів та систем протитанкового озброєння, а також більше засобів протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні дати відсіч російським військам під Харковом”, – сказав Остін.

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони США заявило, що обговорення можливостей для посилення протиповітряної оборони України, у тому числі установками Patriot та іншими системами, буде в центрі уваги 23-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: