“Конституція – вічна, а коронавірус – тимчасовий”: львівський суддя витончено припинив самодурство місцевої поліції

Суддя Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич відмовився виписувати штраф місцевому жителю, затриманому за “порушення режиму карантину” прямо на міській вулиці, частина якої поліцейські “на око” визначили як сквер. При цьому суддя прямо в рішенні процитував як Конституцію і закони України, так і знамениту фразу австрійського імператора Фердинанда.
Текст постанови опублікований в Єдиному реєстрі судових справ, повідомляють Українські Новини.

“З урахуванням наведеного, суддя впевнений, що Конституція – вічна, а карантин – тимчасовий, тому погоджується з висловлюванням австрійського імператора Фердинанда 1” Fiat justitia et pereat mundus “(” Нехай торжествує справедливість, навіть якщо від цього загине світ “), – написав суддя в тексті рішення.

"Конституція - вічна, а коронавірус - тимчасовий": львівський суддя витончено припинив самодурство місцевої поліції

Під час судового засідання були приведені і підтверджені відеофіксацією дані, як три жителя Львова перебуваючи на майданчику біля магазину “Єва” і кафе “VIOLIN coffee” по вулиці Пасічної спілкувалися, дотримуючись безпечної дистанції. Співробітники Нацполіціі склали протокол за статтею 44-3 КУпАП “Порушення правил щодо карантину людей” за знаходження під час карантину більше 2-х осіб в сквері або парку. При цьому, поліцейські порахували “сквером” частину вулиці, на якій уздовж тротуарів перебували лавочки і зелені насадження.

Суддя таку аргументацію поліцейських відкинув, нагадавши про існуючі затверджені переліки скверів і паркових зон, куди частина вулиці Пасічної не включена.

“Віднесення співробітником поліції частини вулиці до суспільного місця” скверу “лише за принципом” тому що там є лавочки “є правовим свавіллям”, – написав суддя в рішенні.

"Конституція - вічна, а коронавірус - тимчасовий": львівський суддя витончено припинив самодурство місцевої поліціїВ цілому, суддя навів перелік умов, при яких допускається обмеження прав громадян на свободу переміщення в умовах карантину. І прийшов до висновку, що підстав штрафувати не перебуває на обсервації громадянина просто за перебування на вулиці у поліції не було підстав.

“Виробництво … закрити в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення”, – резюмував суддя.

При цьому, в рішенні не наведено дані про кількість випадків у Львові і в цілому по Україні, коли поліцейські на власний розсуд відносили до розряду “парків і скверів” частини міських вулиць та інші території.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 166 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: