Home » Новини України » Конгерс США закликає Трампа припинити будівництво російського газопроводу та змусити Росію відповідати за агресію проти України.

Конгерс США закликає Трампа припинити будівництво російського газопроводу та змусити Росію відповідати за агресію проти України.

Палата представників Конгресу США ухвалила 2 резолюції.

Конгерс США закликає Трампа припинити будівництво російського газопроводу та змусити Росію відповідати за агресію проти України.

У своїх резолюціях Палата представників Конгресу США* виступила проти завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2” та засудила військову агресію РФ проти України у Керченській протоці, – про це інформує “Українська правда” з посиланням на посольство України в США.

У резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від “Північного потоку-2”.  Крім цього, висловлюється підтримка запровадженню санкцій відносно газопроводу згідно з частиною 232 “Закону про протидію супротивникам Америки через санкції”.

“У резолюції також зазначається, що “Північний потік-2″ є кроком у зворотному напрямі у тому, що стосується забезпечення енергетичної безпеки Європи й інтересів США. Документ містить наполегливий заклик до президента США використати всі наявні інструментарії, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв”, – повідомляє українське посольство.

У резолюції про Азовське море Палата представників засуджує напад РФ на кораблі ВМС України у Керченській протоці як такий.

“Документ закликає РФ негайно повернути судна та їх екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями”, – йдеться у повідомленні українського консульства.

Резолюція також підтверджує відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу, необхідну для забезпечення його незалежності, демократичного розвитку і процвітання.

У документі окремо міститься заклик до президента США та союзників і партнерів Сполучених Штатів змусити РФ відповісти за триваючу агресію проти України.

Будівництво газопроводу “Північний потік-2” через Балтійське море вже почалося і, як очікується, буде завершене до кінця 2019 року. “Nord Stream 2 AG”, компанія-оператор газопроводу “Північний потік-2”, повідомила, що понад 200 кілометрів морської частини трубопроводу вже побудовано. З кінця 2019 року газотранспортний коридор “Північний потік-2” повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

*Конгрес США – законодавчий орган США. Палата представників Конгресу США – одна з палат з Конгресу, що складається з 435 народний депутатів. Інша палата, Сенат, складається зі 100 депутатів, які є представниками кожного штату.

Фото: 5 канал

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 99 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: