Home » Новини України » Комітет ВР відклав розгляд законопроєкту про покарання депутатів за прогули

Комітет ВР відклав розгляд законопроєкту про покарання депутатів за прогули

Парламентський Комітет з питань антикорупційної політики відклав розгляд законопроєкту щодо втрати права народних депутатів на фінансове забезпечення у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань або засідань комітетів.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Юрчишин (фракція “Голос”).

“Цей законопроєкт стосується права… виключати… не лише “списочників”, але й “мажоритарників” за рішенням фракції, а не так, як передбачалося Конституцією — лише у випадку виходу депутата з фракції. Тобто фактично передбачється впровадження імперативного мандату. Це законопроект був відкладений, тому що виникло дуже багато запитань до нього, і ми вирішили запросити авторів, щоб вони пояснили, чому в розріз Конституції передбачається введення цього імперативного мандату”, — зазначив Юрчишин.

За його словами, 5 вересня антикорупційний комітет обговорив близько сорока законопроєктів, які були підтримані як такі, що не містять корупційних ризиків і відповідність антикорупційному законодавству.

Цим законопроєктом пропонується встановити правило, згідно з яким народний депутат, який без поважних причин не бере особисту участь у більш ніж одній третині пленарних засідань ВР або більш ніж половині засідань комітету парламенту, до складу якого він входить, протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Ради, втрачає право на виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень за цей місяць на підставі відомостей щодо обліку присутності народних депутатів.

Цей допис уже прочитано 44 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: