Home » Новини України » Колишній керівник ДФС Мирослав Продан відмовився давати свідчення НАБУ.

Колишній керівник ДФС Мирослав Продан відмовився давати свідчення НАБУ.

Мирослав Продан підозрюється у набутті 89 мільйонів гривень під час роботи у Державній фіскальній службі України.

Колишній керівник ДФС Мирослав Продан відмовився давати свідчення НАБУ.

“30.11.2018 року детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) проведено допит колишнього виконувача обов’язків Голови Державної фіскальної служби України Продана М.В. у кримінальному провадженні щодо незаконного збагачення.

Як і очікувалось, підозрюваний, порушуючи обіцянки у публічній площині про надання показань та документів по суті врученої підозри одразу по поверненню до України, від надання показів відмовився на підставі ст. 63 Конституції України, жодних документів на обґрунтування своїх доводів по суті підозри не надав”, – повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Прокурорами САП чотири рази у встановленому законом порядку на 08.11.2018, 15.11.2018, 20.11.2018 та 26.11.2018 викликався підозрюваний в рамках кримінального провадження за фактом його незаконного збагачення. Враховуючи викладене, сьогодні САП звернулась до Солом’янського районного суду м. Києва із клопотанням про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 89 млн. грн., що відповідає сумі ймовірного незаконного збагачення.

5 вересня Кабінет міністрів звільнив в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана за його власною заявою. Мирослав Продан заявив, що пішов у відставку, щоб не було конфлікту інтересів, оскільки Кабмін планує провести конкурс на посаду глави Фіскальної служби і Мирослав Продан збирається в ньому брати участь. 16 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура заочно оголосила про підозру у незаконному збагаченні Мирославу Продану, оскільки той не з’являвся на виклики.

21 листопада Мирослав Продан повідомив, що незабаром повертається в Україну і одразу піде до САП, – повідомляє “Українська правда”.

Справа Мирослава Продана

Колишній в.о. Голови ДФС України підозрюється у набутті за час роботи з липня 2016 по червень 2018 у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн. грн.: САП повідомляє, що за ці кошти підозрюваний придбав дві квартири у Києві за 6,7 мільйона, два будинки у Туреччині за 78 мільйонів і 3 авто представницького класу за 3,4 мільйона гривень, але оформив їх на близьку особу. З метою приховування належності дійсного власника реєстрація права власності здійснена на близького товариша.

За ч. 3 ст. 368-2 КК України (набуття службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передача нею таких активів будь-якій іншій особі, вчиненими службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Фото: Корреспондент.net

Цей допис уже прочитано 265 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: