Хто такий новий головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський

Знайомі Олександра Сирського кажуть, що будь-які розмови про те, що війна може закінчитися не перемогою України, він припиняє негайно.

“Він дивиться на війну математично. Для нього це задача, яку потрібно вирішити, і він налаштований це зробити. Умови цієї задачі: є ворог, його треба знищити”, – каже колишня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, яка за службовими обов’язками тісно співпрацювала з Сирським.

“Він настільки ретельно планує військові операції, що кожна з них має день і годину, коли вона має розпочатися і коли закінчитися. Як в оркестрі є кожен інструмент і його партія, так і у нього є кожен підрозділ і його задача”, – продовжує вона.

Сам Сирський в одному з інтерв’ю західній пресі зазначав, що йому ніколи не доводилося бився проти чисельно меншого противника – навпаки ворог завжди тиснув кількістю. Знаючі Сирського люди стверджують, що ця обставина відбилася на його манері планування операцій.

“Головний принцип – уникнення лобових атак, лобових дій. Потрібно просто знати свої можливості, сильні і слабкі сторони. І добре знати противника, вивчати його, використовувати його сильні і слабкі сторони”, — розповідав раніше Сирський.

Знаючі люди кажуть, що Олександр Сирський в певному сенсі є протилежністю Валерія Залужного. Колишній главком має репутацію турботливого “батька” серед простих солдатів. А ось Сирського називають людиною, зануреною в себе, він тримає дистанцію навіть з найближчими товаришами по службі. Деякі називають його досить жорстким командиром.

Призначаючи Олександра Сирського головнокомандувачем, президент України Володимир Зеленський назвав його «найбільш досвідченим українським командувачем», який «має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію» і «успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції».

До призначення на найвищу військову посаду України 58-річний Сирський, який під час служби отримав позивний «Барс», командував Сухопутними військами ЗСУ з 2019 року.

Вже у 2013 році він був першим заступником начальника Головного командного центру ЗСУ та вже тоді долучався до процесів співпраці з НАТО. У штаб-квартирі військового блоку обговорював, які зміни потрібно впровадити в українській армії відповідно до стандартів НАТО. Коли у 2014 році почалась російсько-українська війна, Олександр Сирський очолював штаб АТО.

Був одним з головних командирів штабу АТО під час боїв за Дебальцеве, за що був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Сформована ним група під назвою Барс, що співзвучна й з псевдо військового, прикривала вихід ЗСУ з міста. У 2019 році Олександр Сирський став командувачем Сухопутних військ ЗСУ.

Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну генерал-полковник командував обороною Києва та не допустив просування ворога до столиці. За успішну оборону був нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня та відзнакою Герой України.

Які пріоритетні завдання ставить перед собою Олександр Сирський

  1. Чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів.
  2. Швидкий та раціональний розподіл та доставка усього необхідного для бойових частин.
  3. Знати всі без винятку потреби фронту і володіти ситуацією на кожній його ділянці.
  4. Дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу.
  5. Запровадження нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду як, наприклад, застосування БпЛА та сучасних засобів РЕБ.
Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: