Хто насправді винен у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської? Шокуючі факти.

Багато нюансів і багато питань у справі Ірини Ноздровської. Що відомо?

Нагадаємо, що напередодні 1 січня 2018 року у Вишгородському районі Київської області, поблизу села Демидів, у річці було знайдено тіло жінки. Нею виявилась 38-літня юристка Ірина Ноздровська.

Cудмедекспертиза встановила, що Ірина Ноздровська померла насильницькою смертю від колото-різаних ран в області шиї та підборіддя за 2-3 дні до виявлення тіла. Правозахисниця зникла безвісти 29 грудня, коли поверталася з Києва додому. Як вдалось встановити працівникам Нацполіції,  Ірина вийшла з маршрутки на неосвітленій зупинці в Демидові. Далі її шлях невідомий.

Родичі Ірини впевнені, що вона загинула через розслідування  справи Дмитра Росошанського. Українська правда висвітлює коментар Насті, дочки Ірини, яка розповіла: «Я одразу зрозуміла, що маму викрали, бо нам постійно погрожували. На моїй мамі трималася вся справа Россошанського, батько якого не раз казав: «Ноздровськая, ты плохо кончишь».

Хто насправді винен у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської? Шокуючі факти.

Ірина Ноздровська

Дмитро Росошанський – мешканець села Демидів, який два роки тому насмерть збив молодшу сестру Ірини – Світлану Сапатінську. Правозахисниця вирішила, що доведе цю справу до кінця й два роки боролась у судах за справедливість, наводячи багаточисленні докази й аргументи. Проте місцевий суд не поспішав виносити вирок. Чи ж не тому, що дядько підозрюваного працював головою Вишгородського районного суду й Росошанському вже вдавалося уникнути покарання за крадіжку авто та організований грабіж?  Аж через два роки після тривалої боротьби Дмитру Росошанському таки присудили сім років позбавлення волі. Зрозуміло, що таке рішення не сподобалось родині ув’язненого й погрози Ірині та її сім’ї продовжувалися. Анастасія Ноздровська, донька Ірини,  припускає, що вбивство її мами могло бути саме помстою друзів Россошанського. За її словами, найбільше погрожував родині сусід – Ігор Онищенко, який запевняв: «Хто її міг убити? Я не знаю. Вона, видно, носа свого совала, куда не треба, от і всунула”, – пише Українська правда. А ще Онищенко розповів, що вже давно конфліктує з сусідами через особисті причини й підтримував Росошанського їм на зло. Інші сусіди теж висували свої версії, мовляв, Світлана сама кинулась під машину, не справившись з труднощами. Такі конфлікти між сусідами тільки заплутували слідство.

Хто насправді винен у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської? Шокуючі факти.

Ірина з сестрою Світланою, яку у 2015 р., згідно вироку суду, збив на смерть Дмитро Россошанський

Розголос вбивства Ірини Ноздровської вивів трагедію її родини на міжнародний рівень та навіть набрав політичного контексту. Серед активістів була створена ініціативна група, яка просила звернути увагу на промову Ірини 27 грудня, де вона заявила про попередню фальсифікацію справи й назвала прізвища тих, хто фальсифікував. Це могло стати важливим приводом для помсти когось з районної прокуратури.

Однак поліція, окрім професійної правозахисної діяльності та активної позиції у справі Россошанського, розглядала ще й побутову версію вбивства Ірини. Колишній чоловік загиблої в ДТП Світлани не дозволяв бабусі й дідусеві бачитися з внуком й наживався на смерті дружини. За розслідування цієї справи також взялась Ірина Ноздровська й відповідно нажила собі ще одного ворога.

Такі різні версії слідства досліджувались  протягом тижня, допоки 8 січня, новий підозрюваний Юрій Росошанський, який є батьком Дмитра Росошанського не погодився з матеріалами підозри. Від спілкування з пресою Россошанський повністю відмовився. Також відмовився коментувати достовірність записки, яку він нібито залишив перед затриманням, що на нього  «повісять убивство», але «він його не скоював».

Хто насправді винен у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської? Шокуючі факти.

Станом на сьогоднішній день підозрюваному  висунули підозру за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (Умисне вбивство). Санкція за такий злочин передбачає від 7 до 15 років позбавлення волі. Як інформує Тиждень.ua, офіційна версія слідства така: Ноздровська 29 грудня у другій половині доби поверталася до Демидова на маршрутці №355 зі станції метро «Героїв Дніпра» у Києві. Коли вона вийшла, то зустріла на зупинці Россошанського. Той перебував у стані алкогольного сп’яніння. Між Россошанським та Ноздровською виникла словесна суперечка зі взаємними образами. Россошанський мав при собі ніж, яким за певний час наніс Ноздровській множинні удари у шию та обличчя. Після цього Россошанський відніс тіло загиблої до річки Козка, яка тече неподалік у районі автодороги Київ-Овруч. Там він роздягнув її та скинув тіло у воду. Після цього Россошанський спалив одяг загиблої у себе вдома. Згідно з матеріалами клопотання, Россошанський повністю визнав свою провину. Крім того, як повідомляє tverezo.info, експертиза ДНК виявила на тілі загиблої його сліди.

Хто насправді винен у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської? Шокуючі факти.

Але ж і на цьому не завершується розслідування у цій справі, оскільки рішення суду все одно оскаржують. Односельчани кажуть, що Юрій був тихою й спокійною людиною й не здатен на умисне вбивство. Головна теза – Россошанський взяв провину на себе і таким чином когось вигороджує. Також не підтримали рішення слідства й адвокати потерпілої сторони. За словами адвоката Анатолія Худякова, «даний затриманий  найлегша, проста версія, яка лежала на поверхні».

9 січня відбувся похорон Ірини Ноздровської у селі Демидів Київської області, на який прийшло близько двохсот людей. На сьогоднішній день Юрію Россошанському призначено запобіжний захід – 60 діб тримання під вартою без альтернативи внесення застави. Проте, яких поворотів набере ця справа уже завтра, невідомо.

Фото: Vyshgorod.cityУкринформНовое Время, Тверезий погляд.

Цей допис уже прочитано 1153 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: