ЮНЕСКО підтверджує пошкодження 274 культурних об’єктів в Україні

Починаючи з 24 лютого 2022 року ЮНЕСКО офіційно підтвердила пошкодження 274 культурних об’єктів на території України під час повномасштабного вторгнення росії. Цю інформацію було оприлюднено на сайті організації.

«Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів — 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів», — йдеться у повідомленні.

Організація зазначила, що проводить попередню оцінку завданих пошкоджень шляхом перехресної перевірки інцидентів з декількох надійних джерел. Також у співпраці з партнерськими організаціями розробляється механізм незалежної скоординованої оцінки даних в Україні. Він включає аналіз супутникових знімків, відповідно до положень Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року.

Інформація про пошкоджені культурні об’єкти була узагальнена за регіонами. Найбільше пошкоджень було зафіксовано в Донецькій (78), Харківській (55) та Київській (38) областях. Значні руйнування зафіксовані в Луганській (33) та Чернігівській (17) областях. Крім цього, пошкодження також зафіксували в Запорізькій та Сумській областях — по 12 об’єктів, в Одеській та Миколаївській областях — по 8, Херсонській області (6), Житомирській області (3), Вінницькій області (2) і Дніпропетровській та Львівській областях (по 1).

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: