ISW: росія може втратити свій вплив на пострадянські країни

На думку аналітиків, найімовірніше, що росія втратить свій вплив у пострадянських країнах, інформує щоденний звіт Інституту вивчення війни.

Це відбудеться, оскільки, вона передислокувала елементи постійно дислокованих російських сил зі своїх баз у цих державах для їх участі у війні проти України.

Як зауважили експерти, передислокація росією елементів своїх “миротворчих сил” з Нагірного Карабаху в Україну підриває вплив росії на Вірменію.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян учора, 16 березня, звинуватив Азербайджан у підготовці нового широкомасштабного нападу та геноциду проти етнічних вірмен у Нагірному Карабасі. Пашинян заявив, що Вірменія повинна звернутися до Ради Безпеки ООН, якщо російська федерація не зможе підтримувати перемир’я в Нагірному Карабасі від 9 листопада 2020 року, посередництвом якого москва сприяла Азербайджану.

У грудні 2022 року після того, як російські сили не змогли забезпечити прохід єдиною дорогою через Лачинський коридор між Вірменією та Нагірним Карабахом, Пашинян вже звинуватив російські “миротворчі сили” в “невиконанні своїх зобов’язань” за цим перемир’ям.

“російські “миротворчі сили” в Нагірному Карабасі, швидше за все, недостатні. У березні 2022 року російські військові передислокували підрозділи 15-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади — єдиної спеціальної миротворчої бригади росії — з Нагірного Карабаху в Україну”, – наголосили в ISW.

Водночас український Генштаб повідомляв, що українські війська серйозно деградували 15-ту окрему гвардійську мотострілецьку бригаду, вбивши близько 800 і поранивши близько 400 бійців з 1800 бійців бригади, які перебували в Україні станом на червень 2022 року.

“росія, швидше за все, втратить військовий вплив в інших пострадянських державах, оскільки москва передислокувала елементи постійно дислокованих російських сил з російських баз у Киргизстані, окупованій Грузії (Абхазії та Південній Осетії) і Таджикистані для боротьби в Україні”, – резюмували експерт

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: