Європейська Рада: Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ – це Україна

Європейська Рада відкинула спробу росії «приєднати» тимчасово загарбані території України та підтвердила, що ЄС продовжуватиме стояти поряд з Україною, надаватиме їй всю необхідну допомогу у відновленні суверенітету та повного контролю над своїми територіями.

Про це йдеться у заяві Європейської Ради, що оприлюднена сьогодні на сайті цієї Євроінституції.

«Ми рішуче відкидаємо та одноголосно засуджуємо незаконну анексію росією Донецької Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Шляхом свідомого підриву основаного на правилах міжнародного порядку та грубого порушення фундаментального права України на незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, що є ключовими принципами Хартії ООН та міжнародного законодавства, росія піддає ризику глобальну безпеку», – йдеться у заяві.

Члени Європейської Ради наголосили, що країни ЄС не визнають, та ніколи не визнаватимуть незаконні «референдуми», які росія використала для подальшого порушення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також ніколи не визнаватимуть «сфальшованих та протизаконних» результатів цього дійства.

«Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію. Такі рішення є нікчемними, та не можуть мати жодного правового ефекту. Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ є Україною. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації одноголосно відкинути цю злочинну анексію», – йдеться у заяві ЄС.

Члени Європейської Ради підтвердили, що перед фактом російської агресивної війни, а також останньої ескалації, до якої вдалася москва, Європейський Союз рішуче стоїть поряд з Україною та її народом, залишається непохитним у підтримці територіальної цілісності та суверенітету країни.

«Україна використовує своє законне право на самооборону проти російської агресії, щоб поновити повний контроль над власною територією, і має право звільнити нині окуповані території в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ядерні погрози Кремля, військова мобілізація та стратегія, яка намагається брехливо представити територію України російською, як і заяви, що війна віднині може вестися на території росії, не похитнуть нашу рішучість», – наголосили члени Європейської Ради.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: