ЄС продовжує підтримувати Україну, незважаючи на конфлікт на Близькому Сході

Європейський Союз не припиняє свої зусилля щодо врегулювання конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС на Близькому Сході. Але це не впливає на рішучість ЄС продовжувати надання суттєвої допомоги для України. Про це у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель, пише Укрінформ.

«Україна є першим пунктом порядку денного. Той факт, що ми наразі залучені до пошуку рішень на Близькому Сході, не означає, що ми не продовжуємо підтримувати Україну. Перша зустріч буде за (віртуальної – ред.) участі міністра закордонних справ України… Наступна зустріч у форматі Gymnich за участі міністрів оборони (країн ЄС – ред.) буде присвячена обговоренню того, як посилити нашу підтримку. Тож не хвилюйтеся. Україна не має непокоїтися. Європейська допомога буде продовжуватися, вона буде потужною, як завжди», – зазначив Боррель.

Високий представник ЄС також підкреслив, що міністри проведуть зустріч з представниками Ізраїлю та арабських країн для обговорення вирішення конфлікту на Близькому Сході на основі принципу “двох держав”. Він висловив побоювання щодо можливих наслідків військових дій та закликав до пошуку інших рішень, які сприятимуть миру та стабільності.

«Мир і стабільність не можуть бути досягнуті виключно військовими засобами і особливо не тим шляхом, яким вони використовуються зараз», – сказав високий представник ЄС.

Боррель також повідомив, що на зустрічі Ради міністрів ЄС у Брюсселі буде представлено широкий спектр гостей, включаючи міністра закордонних справ Ізраїлю, представників дипломатичної ініціативи ісламських та арабських країн, генерального секретаря Арабської ліги та координатора ООН з гуманітарної допомоги.

Сьогоднішня зустріч Ради міністрів ЄС із закордонних справ розгляне дві ключові теми – допомогу для України та пошук рішення для конфлікту в Газі. На початку засідання в режимі телеконференції візьме участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: