Home » Новини Львова » ЯВОРІВЩИНА – НЕ ГРИБОВИЧІ!

ЯВОРІВЩИНА – НЕ ГРИБОВИЧІ!

Новояворівська міська рада прийняла рішення стосовно ввезення на Яворівське сміттєзвалище сміття зі Львова.

Яворівщина активно блокувала ввіз сміття зі Львова протягом лютого та березня 2017-го  року. Опісля на громадських слуханнях 25 квітня 2017 року жителі Яворівського району виступили проти ввезення зі Львова щоденно 80 тон сміття, однак уже на сесії Новояворівської міської ради 27 квітня депутати прийняли рішення про прийом 40 тон сміття щоденно на єдине сміттєзвалище району взамін на додаткові субвенції у інфраструктуру міста. Водночас, жодних робіт з реконструкції та встановлення сортувальної лінії не було виконано, а кількість сміття  збільшилась на більш ніж 9600 тон протягом 8 місяців.

Громадськість регіону все ж була налаштована на те, що вже у жовтні сортувальна лінія функціонуватиме, однак гори сміття та загроза нових Грибович стала все реальнішою.

На позачерговій сесії Новояворівської міської ради 27 грудня рішення про ввіз сміття зі Львова з 1 січня 2018 року прийнято не було, оскільки немає чіткого бачення та гарантій з вирішення проблеми з уже існуючими масштабами сміття на сміттєзвалищі та з подальшим поводженням (сортування та переробка) з відходами. Голова Новояворівської міської ради зазначив, що на разі у планах розширення площі сміттєзвалища згідно нового проекту полігону, котрий розроблено ПП “Львівкомундорпроект” на суму 25 млн. грн. На сесії була озвучена пропозиція керівником осередку ГО «Авто Євро Сила» в Яворівському районі Сливкою Іриною, що цей проект має бути загальнодоступним для ознайомлення та обговорений належним чином з експертами та активістами, котрим не байдужа екологічна ситуація в регіоні та доля самого сміттєзвалища.

«Громадськість має повне право володіти достовірною інформацією про вирішення проблеми з уже накопиченим сміттям та подальшою ситуацією з сортування та переробки сміття, а тоді вже розглядати можливість прийому додатково сміття зі Львова» – зазначає Ірина Сливка.

“Активісти свого часу закрили очі на завезене сміття зі Львова, оскільки була тоді критична ситуація у м. Львові, але зараз та ж критична ситуація може і виникнути на Яворівщині, тим паче, що сміттєзвалище набуло критичних розмірів. Яворівщина продукує до 100 тон сміття, зі Львова ще 40 тон,  – і виходить, що  ми дуже добрі сусіди, але з найвищим рівнем захворювання в області, саме через екологію. То які перспективи здоров’я нас чекають з добротою? Доки немає реального бачення та розуміння про вирішення проблеми зі сміттєзвалищем, доти і мови не має бути про додаткове навантаження” – додає Ірина Сливка.

Слід зазначити, що на сесії міської ради, окрім громадських активістів – представників Спілки АТО “Янів” та ГО “Авто Євро Сила”, були присутні також небайдужі мешканці району, які висловили свою думку стосовно питання, яке розглядалося міською радою, які не пропустили громадські слухання, що влаштовуються з метою залучати населення до обговорення питань, які стосуються, в першу чергу, його самого. І таким чином, в даному випадку, долучилися до прийняття міською радою важливого для району рішення.

Фото: “Яворівщина Активна”

 

Цей допис уже прочитано 750 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: