Яких спеціалістів не вистачає на ринку праці

Міносвіти зобов’язане підвищувати статус професійної освіти у суспільстві.

“Це – стратегічне завдання. Адже ринок праці потребує робітничих кадрів. Серед затребуваних професій – зварювальники, токарі, столярі, інженери, кухарі та офіціанти”, – заявив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, пише finance.ua.

Фахівці заперечили думку, що на робітничих спеціальностях мало платять.

“Сьогодні у сфері деяких робітничих професій платять більше, ніж отримують спеціалісти з вищою освітою. До прикладу, у столиці токар шостого розряду може мати в місяць до 25 тисяч гривень. Водії, у залежності від категорії, – 10 тисяч. Середня зарплата на великих підприємствах складає 15 тисяч гривень”, – каже заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

Ринок праці потребує нових підходів у навчанні.

“Освіта не встигає за змінами на ринку праці. Студентам не вистачає практичних навичок. У країнах ЄС студенти щомісяця, окрім 30 годин навчання у вузі, мають стільки ж відпрацювати на підприємстві. Зараз у вузах України популярна спеціальність “Менеджер готельно-ресторанного бізнесу”. Однак студенти не мають практики, не знають, як сервірувати стіл чи складати серветки. Тому вони нецікаві для роботодавців”, – додає він.

Цей допис уже прочитано 882 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: