Home » Новини Львова » Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Вчора, 18 липня,  у Львівській школі №7 відбулися громадські слухання щодо сміттєпереробного заводу на вул. Пластова,13, на слухання прийшли 352 учасники, активісти та представники місцевої влади. 

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

На вчорашніх слуханнях активісти  та громада провели голосування щодо будівництва сміттєпереробного заводу на вул.Пластовій,13. Проти  проголосували 325 людей з 352 зареєстрованих. Міський голова Андрій Садовий на якого всі так чекали на слухання не прийшов. Сьогодні, 19 липня, у міській раді  депутати зібралися на позачергову сесію, серед питань порядку денного були два земельні, щодо вул. Пластової, 13.

Розпочати громадське слухання вчасно,  не вдалося. Більше двох годин тривала жива черга на реєстрацію для голосування. Захід відбувався у стінах львівської загальноосвітньої школи №7, актова зала якої  була переповнена. Відтак, активісти прийняли рішення перемістити голосування на спортивний майданчик позаду школи.

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Черга тривала близько дві з половиною години.

 

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Щодо сьогоднішньої сесії,  то вона так само розпочалася із запізненням. Перед голосуванням за земельні питання на вул. Пластовій у сесійній залі не могли оминути тему вчорашніх громадських слухань. Депутати дорікали меру і його політсилі за те, що вони не прийшли на них, відтак вимагали в Андрія Садового пояснень.

Міський голова своєю чергою пояснив, що потреби в його особистій присутності не було, оскільки на слуханнях були директор ЛКП «Зелений Львів» Вадим Ноздря та директорка департаменту ЖКГ міської ради Ірина Маруняк. Саме вони, на думку Садового, могли «настільки фахового все пояснити і розтлумачити».

На сесії міської ради Андрій Садовий відповів:  – «Я спілкувався (щодо будівництва сміттєвого заводу, – ред.) з Куйбідою, Буняком, Шпіцером – із тими мерами, які працювали до мене. На всі звернення, будь-які ділянки ніхто ніколи позитивного рішення не дав і не дасть. Тому що це – політика. Кожна громада повинна обслуговувати себе сама. І ця технологія, яку застосовуватимуть, є безпечною, а цей завод буде одним із найекологічніших в цьому ареалі. Адже ЄБРР підтримує виключно екологічно чисті проекти. І цей ґрант на 10 мільйонів євро, який ми отримали, є цьому підтвердження. Я розумію, що комусь кортить, і людям розказують страшні історії. Але будьте пильними, уважними. Всіх, хто хоче поїхати подивитись на сміттєпереробні заводи в Польщі, ми зможемо завезти, маємо на це кошти».

Також він зазначив, що 99% мешканців Львова підтримують будівництво сміттєпереробного заводу, адже це буде «буде чистий, якісний продукт». Однак результати звіту його впливу на довкілля у місті ще не оголошували. Більше того, чи готовий вже такий документ, і чи відправили  його вже на погодження у Мінприроди, наразі невідомо.

«Мені приємно, що 99% мешканців Львова підтримують цей проект, бо це є правильно. Ми будемо ще проводити багато слухань, будемо мати багато дискусій, ми маємо пройти ще дуже довгу процедуру, бо ніхто в Україні цю процедуру ще не проходив. Та давайте не будемо гальмом цієї процедури, давайте іти вперед. Я – «за» дискусію, але за фахову дискусію. Чому в Польщі 150 заводів працює? Чому там все нормально, а в нас говорять, що це – щось страшне? Якщо ми беремося за якісь проекти, то доводимо їх до кінця. Завод буде реалізований, це буде чистий, якісний продукт», – підкреслив Садовий.

На захист місцевих жителів, які проти будівництва заводу стала Юлія Гвоздович. Яка вкотре наголосила, що мешканці мікрорайонів Знесіння та кривчиці не  довіряють владі, оскільки тривалий час їхні екологічні проблеми ніхто не вирішує. На сьогоднішній день у цій частині Львова існує близько 50-ти промислових підтприємств, які суттєво спричиняють погіршення екологічного стану.

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

«Питання щодо очисних споруд водоканалу жодного разу не стояло в порядку денного ні нашого, ні попередніх скликань. Ми бачили в бюджеті, що всього лише 7 млн грн виділяють на їхню модернізацію з необхідних 150 млн євро. Тож звідки у громади виникла недовіра до влади, до того, що вона буде правильно реалізовувати «найбільш екологічний в Україні сміттєвий завод»? Як громада може довіряти нам, вам, Андрію Івановичу, виконавчому комітету, якщо не проводилась жодна екологічна оцінка тих небезпечних речовин, які виділяють мулові поля та очисні споруди? Як може громада довіряти, якщо їхню електронну петицію (щодо заборони будівництва заводу на Пластовій, 13, – ред.) вже місяць не вносять навіть у порядок денний сесії? А цю місцеву ініціативу підтримали 1500 мешканців. Я погоджуюсь, що варто вести професійний діалог (щодо будівництва заводу, – ред.), але якщо ви знайшли час поспілкуватися з попередніми керівниками міста, то знайдіть час, щоб особисто поспілкуватися з мешканцями. І не в своєму кабінеті з певними представниками мешканців, прийдіть до людей. І ніхто не переводить це в політику. Це – господарське питання», – підкреслила Юлія Гвоздович.

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Юлія Гвоздович – Депутат Львівської міської ради 7-го скликання.
Висунута міською організацією політичної партії «Українська галицька партія».

Також на сесії до Садового звернулася голова депутатської комісії екології та природокористування Ірина Оршак  і наголосила, що Вадим Ноздря, якого сьогодні так хвалив Андрій Садовий, жодного разу не приходив на засідання, щоб відповісти на запитання її членів. А їх у депутатів назбиралось чимало.

«Ми кілька разів розглядали проекти ухвал, які стосувалися напряму цього сміттєпереробного заводу. Жодного разу пан Вадим (Ноздря, – ред.) не приходив до нас на комісію і не пояснював цього питання. Доповідали керівники і представники департаменту, тому є ряд екологічних зауважень стосовно реалізації, стосовно екологічного й економічного ефекту цього заводу. Однак я погоджуюся, що він повинен бути. Але є ряд запитань, на які сьогодні немає відповідей», – резюмувала Ірина Оршак.

Після численних зауважень  Андрій Садовий таки пообіцяв, що його підлеглі, зокрема Вадим Ноздря, прийде на засідання екологічної комісії, а також зауважив, що місто проведе «стільки зустрічей, скільки потрібно».

«Сьогодні ми не приймаємо рішення щодо сміттєпереробного заводу. Зараз ми тільки говоримо, що ми, львів’яни, готові рухатися в цьому напрямку. Попереду ще дуже багато процедур державного рівня. Хто дозволить робити щось таке, що може комусь зашкодити? Та ніколи в житті. Я ж живу неподалік, невже ви думаєте, що собі буду щось погане робити? Чи для львів’ян? Та мене вони зметуть”,- заявив мер.

Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу Які результати громадського слухання щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Дискусію депутатів з будівельних питань  призупинила незапланована перерва, після її завершення ухвали щодо землі на вул. Пластовій, 13 прийняли із блискавичною швидкістю, без будь-яких обговорень. «За» вдалося назбирати 33 голоси.

Зокрема, мерія надала дозвіл ЛКП «Львівводоканал» на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення п’ятьох земельних ділянок, площею майже 18 га, на вул. Пластовій, 13 для розширення та модернізації очисних споруд. Також депутати виділили ЛКП «Зелене місто» земельну ділянку, площею понад 2,9 га, для майбутнього сміттєпереробного заводу. При цьому ухвалу щодо землі під завод депутати намагались прийняти ще під час минулої сесії міськради, тоді вони розглядали це питання аж п’ять разів, однак щоразу їм не вистачало голосів.

 

Джерело: ЛьвівськийПортал

Цей допис уже прочитано 449 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: