Home » Кримінал » Яка доля чекає на подвір’я Палацу Потоцьких по завершенню LvivMozArt

Яка доля чекає на подвір’я Палацу Потоцьких по завершенню LvivMozArt

Замість парку, висадженого Борисом Возницьким, облаштували концертний майданчик.

На час проведення фестивалю LvivMozArt позаду Палацу Потоцьких у Львові облаштували сцену Mozart Arena. Через це довелось пересадити частину зелених насаджень, які висадили тут ще за часів попереднього керівника Львівської галереї мистецтв Бориса Возницького.

Яка доля чекає на подвір'я Палацу Потоцьких по завершенню LvivMozArt

Станом на сьогодні, концертний майданчик Mozart Arena вже розібрали. Як пояснили в прес-службі Львівської національної галереї мистецтв, до кінця року цю територію впорядкують, хоча формально ЛНГМ лише орендує Палац Потоцьких, а за територією довкола доглядає.

Раніше повідомлялось, що замість французького парку, висадженому тут ще Борисом Возницьким, з’явиться італійський парк. Проте у галереї кажуть, що на це потрібні великі кошти, а саме облаштування парку займе тривалий час. Тож на цей рік вони передбачили 60 тис. гривень на впорядкування газону та купівлі деяких зелених насаджень.

Яка доля чекає на подвір'я Палацу Потоцьких по завершенню LvivMozArt

Так парк виглядає зараз. Фото Івана Радковця

У прес-службі міської ради розповіли, що Галицька районна адміністрація не була причетна до пересадки дерев у парку перед облаштуванням сцени. У галереї кажуть, що виконали ці роботи своїми силами, попередньо проконсультувавшись з дендрологами. Зараз туям нічого не загрожує.

Яка доля чекає на подвір'я Палацу Потоцьких по завершенню LvivMozArt

Зазначимо, що колишня директорка галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Лариса Разінкова-Возницька звинуватила теперішнє керівництво у нищенні французького парку, який був посаджений ще Борисом Возницьким.

«Тут були клумби, дерева, самшит. У центрі стояла ваза. Сьогодні ми прийшли і бачимо, що уся територія вирівняна. Ні одного дерева немає. Від французького парку нічого не залишилося. Я лише можу припускати, що тут може бути. Але парк знищили і це колосальний злочин», – заявила вона в коментарі Zik.

Нагадаємо, у Львові триває міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. Серед його локацій, зокрема, була спеціально змонтована сцена позаду Палацу Потоцьких на вулиці Коперника.

Джерело: ТвоеMisto

Цей допис уже прочитано 432 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: