Home » Авторські матеріали » Як винайняти квартиру без посередників? 10 порад по оренді.

Як винайняти квартиру без посередників? 10 порад по оренді.

Як винайняти квартиру без посередників правильно і безпечно?

Автор статті: Христина Лушина

Як краще орендувати квартиру – самостійно чи звернутися до ріелтора? Які бувають види шахрайства при оренді квартир і як винайняти квартиру подобово або помісячно? Ми спробуємо описати найважливіші моменти, які потрібно врахувати при пошуку квартири в оренду.

Оренда квартир – дуже важлива сфера, тому що зіштовхуються з нею практично всі люди в своєму житті. Хтось знімає квартири подобово в іншому місті під час відпочинку, хтось орендує квартиру помісячно для тривалого проживання, поки нерухомость не купить свою.

Короткий алгоритм дій для того, щоб зняти квартиру в оренду: почніть з найпростішого!

Визначтеся з районом, кількістю кімнат і вартістю;

Почніть пошук по сайтах нерухомості і через друзів;

Перегляньте кілька варіантів квартир і порівняйте їх;

Перевірте документи господаря на квартиру і паспорт;

Обговоріть з господарем деталі оренди і всі важливі питання;

Підпишіть договір з умовами і точною вартістю;

Перевезіть речі.

Найважливіше при оренді квартири

На цьому ринку дуже багато шахраїв і аферистів. Це може бути ріелтор, або сам власник квартири. Обманути може будь-яка людина, тому дуже важливо проявляти обережність і все перевіряти перед передачею грошей.

Ніколи не платіть наперед гроші ріелторам або шахраям під виглядом інформаційних агентств. Це в 99% випадків обман. Якщо ж ви вирішили зняти квартиру через ріелтора, то гроші він може отримати тільки після підписання договору з господарем і в його присутності.

Ви повинні перевірити документи господаря на квартиру, перевірити його особу за паспортом і упевнитися, що документи не фальшиві. Тут найкраще працює інтуїція і зіставлення деталей. Потрібно аналізувати і оцінювати ризики. Підписувати договір можна тільки з господарем квартири.

Якою повинна бути ваша квартира для оренди?

Пошук квартири для оренди – це досить довгий і трудомістке заняття. Визначте спочатку для себе, яку квартиру ви хотіли б зняти. Де вона повинна знаходитися, в якому районі або в квадраті яких вулиць, кварталів. Можливо, район вашого майбутнього проживання повинен бути недалеко від місця роботи, навчання, проживання батьків, школи для ваших дітей або дитячого садка.

Район розташування – найістотніший критерій, який впливає на вартість оренди. Прорахуйте, що вам буде вигідніше – знімати квартиру в спальному районі і їздити на роботу або знімати квартиру біля роботи і ходити пішки. Можливо, економія грошей і часу на дорогу виявиться вигідніше, ніж невелика передплата до вартості оренди.

Що повинно бути в квартирі для оренди?

Потрібно визначитися, чи потрібна вам квартира з ремонтом або просто в житловому стані? З меблями? Або у вас є свої меблі і ви їх можете перевезти. Що б ви хотіли мати з побутової техніки: холодильник, бойлер, кондиціонер, пральну машину, телевізор? Або можна обійтися і без цього?

Всі ці моменти впливають на вартість оренди. Зняти квартиру без меблів та техніки буде значно дешевше, ніж повністю обставлену і з хорошим ремонтом. Навіть мікрохвильовка в квартирі вже незначно, але впливає на вартість оренди. Визначте для себе верхню межу ціни, яку ви готові будете щомісяця оплачувати і приступайте до пошуку.

Як зняти квартиру? Місця пошуку

Найпростіше шукати квартиру на найпопулярніших і найбільш відвідуваних сайтах. Наприклад, ОЛХ, спеціальних сайтах нерухомості, місцевих форумах і у відповідних групах соціальної мережі Фейсбук. Але більшість оголошень, які ви там знайдете, будуть від маклерів і посередників. Вони навмисно розміщують на всіх інформаційних ресурсах сотні оголошень про нібито оренду квартир.

Навіть якщо в оголошенні буде вказано, що квартира здається без комісії або від господаря, то не факт, що це відповідає дійсності.

Ріелторський компаній є безліч і кожна працює по власних принципах. Зокрема відомі випадки, коли ріелтор обіцяє квартиру на одних умовах (із меншою комісією), а коли доходить до підписання контракту із орендодавцем – говорить про комісію у стандартному розмірі рівному оренді за один місяць.

Ставте сортування – пропозиції від власників, без посередників, від господаря. Так ви з більшою ймовірністю будете потрапляти на власників квартир.

Оголошення в газетах по оренді житла

Якщо по оголошеннях в інтернеті є якийсь мінімальний шанс знайти квартиру безпосередньо від господаря і без посередників, то в газетах таких оголошень майже немає. Справа в тому, що з моменту розміщення оголошення до моменту його публікації в газеті проходить кілька днів. За ці дні, навіть якщо була квартира від господаря, то вона напевно вже здалася через інтернет.

Основна маса оголошень в газетах – це реклама неіснуючих квартир від посередників. Вони розміщують десятки оголошень з метою роздобути потенційного орендаря, запропонувати йому якісь інші свої варіанти квартир і взяти за це комісію.

Оголошення по оренді на стовпах, у під’їздах, на зупинках

Такі оголошення поступово втрачають свою популярність, але вони все ж є. Двірники щоранку обривають це сміття, а ріелтори ходять і далі розклеюють, але іноді ними все ще користуються.

Буває, що сам орендодавець розміщує таке оголошення в своєму районі недалеко від квартири, яку хоче здати. Але відсотків 95 оголошень будуть від посередників і шахраїв. Вони наклеюють оголошення з неіснуючої квартирою за дешевою вартості для залучення клієнтів. Далі, коли телефонує орендар, ріелтор зможе запропонувати йому наявні варіанти за вищою вартістю і заробити 50% комісійних.

Сарафанне радіо при винаймі житла в оренду

Можна знайти квартиру через друзів, знайомих, родичів. Досить часто люди починають шукати квартиру по сайтах і через посередників, а знаходять найкращий варіант саме  через «сарафанне радіо» – через знайомих і друзів.

Опублікуйте своє оголошення про оренду!

Зробіть пост у соціальній мережі і можливо хтось напише вам, що його знайомі здають квартиру. Це найбільш ймовірний варіант пошуку квартири без посередників. Можна розмістити оголошення на форумі або в групі про те, що ви хочете винайняти квартиру. Потрібно вказати район міста, хто буде проживати, ціну, яку ви готові заплатити, і на який термін потрібна квартира. Можливо, вам подзвонить сам господар. Але будьте готові, що можливо будуть дзвонити в основному ріелтори і пропонувати свої варіанти за 50% комісійних. Ріелтори постійно моніторять всі групи і сайти з нерухомості. Господар квартири розмістить 1 оголошення на ОЛХ або місцевому форумі і йому буде цього достатньо, щоб здати квартиру в найкоротший термін.

Який варіант пошуку квартири кращий?

Незважаючи на те, що дуже важко буває пробитися через все інформаційне сміття, яке розкидають шахраї і ріелтори, кожен з перерахованих вище варіантів пошуку квартири може мати успіх. Потрібно використовувати всі можливі варіанти. Найбільш ймовірний спосіб – це сайти в інтернеті з сортуванням без посередників і рекомендації друзів.

Можливо, ваші друзі, родичі або знайомі теж знімали колись житло і у них залишилися адреси та контакти орендодавців. Може хтось якраз зараз з’їжджає з квартири і готовий передати її вам? Це теж можна взяти на озброєння.

Український ринок нерухомості великий – у містах-мільйонниках та навіть невеликих містечках не припиняють створювати нові будівлі. Залучіться підтримкою друзів, соцмереж, майте перед собою свої побажання та правильно розрахуйте бюджет. Будьте пильні при виборі помешкання –  і ваша квартира обов’язково знайдеться!

Фото: Pinterest

Цей допис уже прочитано 11 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: