Home » Новини України » Як українцям піти на лікарняний по-новому

Як українцям піти на лікарняний по-новому

Днями вступив в силу Закон “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Одним з його нововведень стане введення електронного реєстру лікарняних.

Попередньо озвучувалася, що це буде виглядати так: щоб відкрити лікарняний, лікарю потрібно буде внести дані пацієнта до спеціального реєстру, і роботодавець в режимі онлайн зможе перевірити, чи дійсно його співробітник перебуває на лікарняному, повідомляє Народна Правда з посиланням на ukrinform.

Згадуючи, скільки часу і сил забирає забіг по кабінетах з неофіційною назвою “збери всі можливі підпису та печатки”, і як доводиться іноді чути від знайомих, що через неправильне оформлення забіг доводилося повторювати, таке нововведення здається одним з найпотрібніших.

Над створенням електронного реєстру листків непрацездатності працюють Мінсоцполітики, МОЗ та Фонд соціального страхування спільно з проектом “Разом проти корупції”. Мета – полегшити життя всім учасникам цього процесу: пацієнтові, лікарю і роботодавцю, а також побороти корупційну складову – видачу фіктивних довідок.

Концепція реєстру передбачає, що лікар зможе оформити електронний листок непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютер, планшет, смартфон). Вхід лікаря в особистий кабінет в системі реєстру буде аналогічним системі банку Приват 24. У реєстрі буде відображатися час видачі листка непрацездатності, заклад охорони здоров’я і лікар.

Цей допис уже прочитано 474 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: