Як діяти під час ядерного вибуху. Для українців опублікували інструкцію

Для українців опублікували докладні рекомендації щодо того, як діяти в перші хвилини у разі ядерного вибуху. Інструкцію оприлюднила депутат від партії “Слуга народу” голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова на своїй сторінці у Facebook.

Як діяти у перші 10 хвилин після ядерного вибуху

  1. Не дивитись у бік ядерного гриба. Закрити обличчя та дихальні шляхи шарфом, хусткою або одягом.
  2. Остерігатися уламків, вони летітимуть у ваш бік від епіцентру ядерного вибуху.
  3. Не піддаючись паніці, слідуйте до найближчого бомбосховища, взявши із собою своїх домашніх тварин. Варто пам’ятати, що станції метро закриваються за п’ять хвилин після оголошення тривоги. Підійдуть підвали багатоквартирних будинків або станції, тунелі та метро.
  4. Якщо раптом не вдається знайти укриття під землею, потрібно піднятися вище 10 поверху та знайти найбільш ізольоване приміщення без вікон, а отвір у двері закрити ганчірками. Те саме стосується і людей, які на момент вибуху опинилися у квартирі. Тоді ховатися потрібно у ванній, туалеті або кладовці.

Зазначається, що твердження про марність ховатися у бомбосховищах під час ядерного вибуху є міфом. У 1945 році в Хіросімі японець Ейзо Номура, який випадково опинився у звичайному підвалі будинку, вижив за 170 метрів епіцентру ядерного удару. Помер він через 37 років, у 84 роки, доживши до цього віку здоровою людиною.

Як діяти одразу після вибуху

 

 

  • Негайно впасти обличчям униз.
  • Якщо ви встигнете зрозуміти, в якому боці від вас знаходиться епіцентр вибуху, лягайте на землю головою від нього, ще краще – сховатися за будь-яким предметом, будинком, щоб залишитися “в тіні”.
  • Якщо є капюшон або куртка, ще під час падіння натягнути їх собі на голову, якщо ні – прикрити голову руками.
  • Ударних хвиль буде кілька. У своїх рекомендаціях ВООЗ радить вставати лише після другої.

Як повідомляли Українські Новини, у розвідці заявили, що усьому Чорноморському регіону загрожує ядерний удар РФ.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: