Home » Новини України » ГОЛОВНИЙ БІЛЬ УКРАЇНИ: медреформі бути.

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ УКРАЇНИ: медреформі бути.

В чому полягає медична реформа і коли чекати змін? Прес-конференція від МОЗ.

Медична реформа в Україні стартує з наступного року – про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Так, 19 жовтня у першому читанні прийнято законопроект про запровадження медичної реформи в Україні.

Про те, чого чекати від реформи, команда Супрун розповіла на прес-конференції Українського кризового медіа-центру, де, окрім самої Уляни Супрун, на запитання журналістів відповідали її заступники – Павло Ковтонюк та Роман Ілик. Ініціатори реформи заявляють, що їх наступним основним завданням буде добитися прийнтяття парламентом законопроекту про медичну реформу та президентського законопроекту про реформу сільської медицини в другому читанні.

Які зміни впровадить реформа?

Держава оплачуватиме всі види медичних послуг. Проте, буде складений, так званий, негативний список, який включатиме перелік послуг, які до гарантованих державою не належатимуть:

  • послуги, які людина обирає без направлення лікаря (наприклад, незапланована томографія);
  • некритичні для життя і здоров’я послуги (планова стоматологія, вибіркова хірургія).

На що люди можуть розраховувати? 

Медична реформа передбачає перехідний період в 3 роки:

Перший етап (2018-ий рік) стосується:

1) первинної медичної допомоги, яка включає послуги тих спеціалістів, до яких ми звертаємось, коли нам потрібна побутова консультація чи певна довідка):

  • послуги сімейних лікарів
  • послуги терапевтів
  • послуги педіатрів

2) лікування найбільш поширених хвороб, переліку аналізів, профілактичних оглядів.

Все це буде зафіксовано в Порядку надання первинної медичної допомоги, з проектом якого можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Що зміниться з наступного року для лікарів?

  1. “Поступово лікарі забудуть таке слово, як зарплата, і будуть оперувати словом “дохід”, – зазначає Павло Ковтонюк. Тепер дохід конкретного лікаря буде залежати від кількості пацієнтів, які приходять до цього лікаря. “За кожного пацієнта держава буде платити. А в разі їх відсутності – не платити”, – пояснюють автори законопроекту.
  2. Свобода вибору місця роботи і припинення статусу бюджетника:
  • лікар зможе залишатися найманим працівником в комунальному закладі охорони здоров’я на підставі укладеного з ним трудового договору;
  • або ж лікар може займатися приватною практикою.

Щодо лікарських засобів:

Є пакет лікарських засобів, які держава гарантує на рівні амбулаторної ланки. Визначений перелік ліків, які необхідні для лікування хворих і якими заклад охорони здоров’я повинен забезпечити кожного хворого.

Все інше у 2018-му році працюватиме, так, як і було, але будуть етапи та певні пілотні проекти, які поступового будуть впроваджуватися.

“Саме завдяки тому, що Уряд зробив медичну реформу пріоритетом, ми отримали можливість розпочати кардинальні системні зміни”, – зазначила  Уляна Супрун . “Відбулася історична подія, на яку всі сподівалися, але в яку багато хто не вірив”, – зауважив Павло Ковтонюк.

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ УКРАЇНИ: медреформі бути.

 

Цей допис уже прочитано 836 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: