Home » Новини України » Газ для населення в Україні стане дешевше: озвучена ціна

Газ для населення в Україні стане дешевше: озвучена ціна

Вартість газу для українців березні 2020 року продовжить знижуватися, незважаючи на зростання курсу долара. Так, “Нафтогаз України” знизить ціну поставки природного газу для потреб населення і виробників тепла до 3,40 грн/куб. м (без ПДВ, плати за транспортування і націнки газзбутів). Це на 14% менше, ніж в лютому 2020 року (3,95 грн/куб. м), повідомив голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

“Навіть з урахуванням вартості послуг облгазів на доставку цього газу, це найнижча ціна з 2016 року” , – написав Коболєв на своїй сторінці в Facebook

Він уточнив, що зниження ціни сприяли великі запаси палива в підземних сховищах газу, а також зниження вартості енергоносія на європейському ринку. Також ціна 3,40 грн/куб. стала можливою за рахунок проведених в березні ТОВ “Оператор ГТС України” торгів із закупівлі газу, на яких ціна ресурсу опустилася нижче ціни, що сформувалася в Європі на газовому хабі ТТF.

 

“Уряд встановив результати торгів на TTF як максимально допустимий рівень. Однак в Україні в березні “Оператор ГТС” провів торги на значні обсяги газу, на яких ціна опустилася нижче, ніж в Європі. Тому з двох індикаторів “Нафтогаз” вибрав менший. Це наш внесок на підтримку українців, які змушені залишатися вдома через карантин – мінус 14% оптової ціни на газ для населення та інших захищених споживачів”, – написав Коболєв.

Як відомо, до цієї ціни на газ в кінцевому підсумку також додається вартість транспортування, націнка газзбутів (2,5%) та ПДВ (20%).

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 337 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: