Франція та Велика Британія розробляють план безпекових гарантій для України

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон ведуть переговори з 37 країнами щодо їхнього внеску у гарантії безпеки для України після мирного врегулювання.

Як повідомляє Bloomberg, до ініціативи можуть приєднатися Японія, Австралія, Нова Зеландія та інші держави.

Формування “коаліції охочих”

Згідно з інформацією, опублікованою 12 березня, союзники розглядають можливість надання Україні фінансової допомоги, військової техніки, літаків, кораблів і навіть розміщення військових контингентів для захисту від майбутніх загроз з боку Росії.

11 березня в Парижі відбулася окрема зустріч, у якій взяли участь представники десятків європейських держав, Канади, а також країн, що не входять до НАТО, зокрема Австралії, Японії та Нової Зеландії.

Які гарантії безпеки обговорюють?

Під час переговорів країни-учасниці висловлюють позиції щодо можливого введення миротворчих військ в Україну. Для тих, хто не підтримує такий варіант, розглядаються альтернативні ініціативи, включно з розміщенням військових сил у сусідніх європейських країнах, відправленням експертів із розмінування, наданням військової техніки та передачею розвідувальних даних.

Очікується, що детальні пропозиції щодо миротворчих сил будуть представлені Макрону та Стармеру найближчими днями. Подальше обговорення цих ініціатив відбудеться 15-16 березня під час онлайн-зустрічі з іншими світовими лідерами.

Переконання Трампа

У майбутньому узгоджений план буде представлено президенту США Дональду Трампу. Очікується, що союзники зможуть переконати його надати Україні безпекові гарантії у формі підтримки військово-повітряними силами, розвідувальними даними та контролем кордонів, без безпосередньої участі американських військових у миротворчих силах.

Експерти зазначають, що без участі США об’єднані міжнародні сили матимуть значно менше можливостей для збору розвідданих та протидії балістичним загрозам, оскільки американська розвідка значно випереджає європейські аналоги.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: