Фінляндія готова воювати з росією в разі нападу

Фінляндія десятиліттями готувалася до російського нападу і чинитиме жорсткий опір, якщо він станеться.  Країна накопичила значний арсенал, та окрім військової техніки вирішальним фактором є те, що фіни будуть мотивовані боротися.

Як повідомляє британська інформаційна агенція Reuters, таку заяву зробив командувач силами оборони Фінляндії генерал Тімо Ківінен.

“Найважливіша лінія оборони – між вухами, про що зараз свідчить війна в Україні”, – сказав Ківінен під час інтерв’ю.

У 1940-х роках Фінляндія оборонялась від радянської агресії у двох війнах. Попри колосальні втрати радянських військ, близько 100 000 фінів загинуло, а країна втратила десяту частину своєї території. Фінляндія має спільну межу з росією протяжністю 1300 км. Колись позаблокова країна, Фінляндія тепер подала заявку на вступ до НАТО через побоювання, що росія може атакувати її територію подібно до того, як вона вторглась до України.

Після Другої світової війни Фінляндія підтримувала високий рівень військової готовності.

“Ми планомірно розвивали нашу військову оборону саме для такого виду війни, який ведеться в Україні, з масованим використанням вогневої потужності, бронетехніки, а також повітряних сил”, – сказав генерал Ківінен.

У 5,5-мільйонній країні чисельність військовослужбовців під час війни становить близько 280 000 осіб, а 870 000 пройшли підготовку як резервісти. Фінляндія не скасувала військовий обов’язок для чоловіків, як це зробили багато інших західних країн після закінчення холодної війни й розпаду СРСР.

Фінська армія має одну з найпотужніших артилерій у Європі та крилаті ракети з дальністю дії до 370 км. Країна витрачає 2% свого ВВП на оборону, що вище, ніж у багатьох держава НАТО. Фінляндія замовляє чотири нові військові кораблі, а також 64 стелс-винищувачів 5-го покоління F-35 в американського оборонного гіганта Lockheed Martin.

Крім того, фінський уряд планує замовити до 2000 безпілотників, власну висотну зенітну техніку і будує бар’єри на кордоні з Росією.  Водночас 82% респондентів в опитуванні міністерства оборони, проведеному 18 травня, заявили, що готові брати участь у національній обороні, якщо Фінляндія зазнає нападу.

Підписуйтеся на наш:

Telegram – “LEMBERG NEWS” 

Twitter – LEMBERG NEWS

Цей допис уже прочитано 390 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: