Home » Культура » Фестиваль “Ту Стань” відкриє своїм відвідувачам віртуальну реальність

Фестиваль “Ту Стань” відкриє своїм відвідувачам віртуальну реальність

 Школа лицарства» – на Львівщині пройде 13 фестиваль української середньовічної культури. Вчора у Львові розповіли про історію фестивалю, його невпинний розвиток, та на що цьогоріч варто чекати учасникам фестивалю.

Ту Стань!» 2018 – це поєднання середньовічної культури та віртуальної реальності, це історія і сучасність з часткою майбутнього. Про новинки дійства, які здивують учасників вже зовсім скоро, розповідали засновник і директор фестивалю Василь Рожко, керівник історичної реконструкції на фестивалі, голова клубу «Чорна Галич» Ярема Іванців, майстер реконструкції середньовічної книги Валентин Колонтай та фахівець R&D департаменту SoftServe Микола Урсатій.

Розважальних нововведень в цьому році на фестивалі декілька. Ремісничі цехи – локація, де учасники зможуть ознайомитись з ужитково-побутовим мистецтвом та промисловістю Середньовіччя, взяти участь в майстер-класах. Бойова школа дасть можливість відвідувачам не лише спостерігати за лицарськими боями, а й випробувати свої сили: повправлятися з середньовічною зброєю, під наглядом тустаньських воїнів. Популярна наука – місце, на якому ви поглянете на Тустань очима дослідника: вам розкажуть про наукову роботу з наскельною фортецею, яка триває вже десятки років. Родзинкою цьогорічної програми, без сумніву, є розроблений компанією SoftServe політ у віртуальній реальності, завдяки якій ви стаєте пілотом дельтаплана й літаєте над фортецею, якої вже немає.

Серед традиційних локацій діятимуть Університет з лекціями на історичну тематику, Літературна галявина з літературною майстерністю, авторською та середньовічною творчістю, Театр порадує майстер-класами й виступами колективів з Калуша, Львова та Полтави.

Фестиваль "Ту Стань" відкриє своїм відвідувачам віртуальну реальність

Особливу увагу на цьогорічному дійстві присвятять дітям, адже у їхньому розпорядженні буде Дитяча фортеця. У дитячій програмі передбачені штурм міні-фортеці, ігри й танці, квест, археологічна пісочниця, катання на конях, стрільба з луків та каменеметних машин, постановка казки, також майстер-класи.

Організатор фестивалю і керівник історичної реконструкції Ярема Іванців розповів про мету реконструкції на фестивалі «Ту Стань!». Він стверджує, що бої, зброя, розваги, їжа – все має бути автентичним, бо люди приїжджають на цей фестиваль не для того, щоб подивитися на рештки лицарів і їхньої атрибутики, а безпосередньо на живих лицарів, живе Середньовіччя.

Фестиваль "Ту Стань" відкриє своїм відвідувачам віртуальну реальність

 

«Тустань – це наша спадщина. У світі немає нічого схожого. Ми з року в рік організовуємо фестиваль в Уричі, щоб показати дух українського лицарства, звитяги, а також, аби вберегти це місце від музейності. Тустань – це доказ того, що в середньовічній Європі Русь була не лише військовою потугою, а й висококультурною державою», – сказав у своїй промові Василь Рожко, засновник фестивалю «Ту Стань!».

Фестиваль "Ту Стань" відкриє своїм відвідувачам віртуальну реальність

Тринадцятий фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!» відбудеться 3-5 серпня в підніжжі скель поблизу села Урич, що на Сколівщині.

Повідомляє: Вголос

Фестиваль "Ту Стань" відкриє своїм відвідувачам віртуальну реальність

А ми нагадуємо, що на нашій сторінці у Facebook проводиться розіграш двох квитків на лицарський фестиваль “Ту Стань!”.  Все що потрібно, зробити репост запису на сторінці та дочекатися результатів голосування.

Цей допис уже прочитано 698 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: