Експерт розповів,чому долар може подорожчати до 30 гривень

Гривня й надалі девальвуватиме. Вже найближчим часом долар виросте до 29 гривень. На такій позначці може протриматися довго. Влітку йомовірніше за все гривня зміцніє, а вже восени знову впаде до 30 гривень за долар.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів фінансовий аналітик Олексій Кущ.

“Купуючи долар ми інвестуємо свої зароблені гроші в економіку США. З одної точки зору це безглуздо. Потрібно піднімати гривню, користуватись гривнею і вкладати гроші в національну валюту. Розумом це можна пояснити, але емоційно важко. Якщо людина бачить, що восени долар був 27, а зараз 29 і на кожній тисячі доларів людина заробляє 2 тисячі гривень, то таку спокусу дуже важко буде чимось перебити”, – каже експерт.

Тіньовий сектор економіки формується в доларах. Є така практика, що дістати готівковий долар легше, ніж готівковий євро. Попит з боку бізнесу і формує ринок. До того ж євро дуже молода валюта і дуже динамічна. Українці таких коливань не люблять.

“В подорожчанні винне й суспільство. Воно нейтрально ставиться до того, як уряд девальвує гривню. Якби у Польщі чи в Румунії уряд так концентрувався навколо іноземної валюти, то населення вже б давно вийшло на вулицю і вимагало відставки голови центрального банку та уряду. В нас всім байдуже”, – каже Олексій Кущ.

Щоб українців повернути до гривні треба, щоб держава пропагувала гривнецентризм. Для цього треба відновити довіру населення до Нацбанку, до уряду, необхідно, щоб бізнес постійно розвивався. Потрібна багатогранна стратегія розвитку, показати людям простий і досить ефективний план, як подолати бідність. І пояснити, що одним з ключових моментів цього плану має бути політика гривнецентризму. Це має бути сказано тими політиками, яким люди довіряють.

Цей допис уже прочитано 783 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: