Е-квиток у Львові: помилка призначення ціною в 21 млн грн

У Львові триває впровадження е-квитка, що насправді має назву “автоматизована система оплати за проїзд”. Наразі в міському транспорті лише почали тестувати безготівкову оплату, що не є е-квитком, – у автобусах встановили валідатори, де кожен може сплатити за проїзд, приклавши телефон. Рішення про впровадження автоматизованої системи у Львові прийняли ще в далекому 2012. Запустити е-квиток мали вже майже два роки тому.

«Чесно кажучи, це триває дуже затяжним процесом. Я знаю людей, які хотіли б впровадити це максимально швидко, але чиновники пояснюють це воєнним часом і довелося призупинити певні речі. За моєї пам’яті змінилося 4 команди впровадження е-квитка. Кожному треба пояснити, що вже зроблено, яка стратегія, плани постійно змінюють. Остання дата запуску е-квитка – 14 січня 2024 року, але я б не притягувався до цієї дати», – каже депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич.

За період впровадження е-квитка у Львові, над системою працює вже третя команда. Першими були Береза і Журбенко, потім над автоматизованою системою оплати працювала команда Андрія Білого. Коли він повернувся в бізнес влітку 2021 року, команда впровадження працювала за планом і мала все запустити в січні 2022 року. Але тоді, за пів року до запуску системи, міський голова вирішив почати заміну команди з директора ЛАД. На думку Андрія Білого, це було серйозною помилкою, яка значно затягнула процес впровадження е-квитка і вже коштує Львову понад 21 млн грн.

Сьогодні цю справу продовжують Олег Забарило і керівник «Львівавтодору» Микола Власюк. Проте і тих мер попереджає про звільнення, якщо затягнуть терміни, які вже могли б бути завершеними,  якби не такі часті зміни команди на фінальних етапах. 

Журналісти Lemberg.news звернулися до Олега Забарила із запитанням, коли у Львові завершать впровадження е-квитка, але він відмовився це коментувати. Відтак, ми надіслали запит до пресслужби ЛМР та наразі відповіді також не отримали.

Додамо, що на пленарному засіданні сесії міськради 28 ради мер заявив, що е-квиток мають впровадити до кінця 2023 року.

«Я отримав запевнення від керівника департаменту, що до кінця року е-квиток буде впроваджений. Якщо він не запрацює, то департамент припинить своє існування», – підкреслив Андрій Садовий.

Однак хто насправді платитиме за помилки чергової «команди е-квитка»?

У кожній комерційній структурі за помилки команди платить власник. Комунальні підприємства не є винятком, однак за їхні похибки доводиться платити громаді. Відтак, львів’яни коштами міського бюджету сплачують за помилки команди, мера, депутатів та інших посадовці.

Поки Львів лише витрачає кошти не тільки на впровадження електронної системи оплати, а й на затримки цього впровадження. Загальна вартість системи складає понад 10 млн євро тільки прямих витрат. Львівський бізнесмен Андрій Білий порахував, скільки коштує для міського бюджету затягування впровадження е-квитка в місті.

Місяць затримки впровадження коштує громаді понад 1 млн грн. Оскільки йдеться також і про фонд заробітної плати для штату ОСО, що складається з 275 осіб. Також набрали ще 126 працівників.

«Якщо порахувати 46 людей та ще купу сервісів, які оплачуються, конфігурації, хмару, офіси тощо, то місяць впровадження е-квитка коштує більше 1 мільйона гривень. Тобто, якщо ми впроваджуємо це вже 21 місяць затримки, що не було передбачено у бюджеті, то це все потрібно класти на відповідальність Олега Забарила і Миколи Власюка, які відповідають за цей процес. Бо якщо порівняти вартість тендерів у лютому 2022 року та в лютому 2023 року то вартість зросла у п’ять разів на ту ж послугу», – пояснює Андрій Білий.

У своєму відео він також показує послідовність подій, які призводять до практично зупинки впровадження е-квитка. Те, що зараз запускається у вигляді безготівкової оплати могло нічого не коштувати для міста. Натомість львівська влада обрала впроваджувати систему за понад 10 млн євро, щоб покращити громадський транспорт, але нічого не змінити насправді.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: