“Е-квиток у Львові активно впроваджується” – думають львів’яни, які не вникали в процес

Е-квиток, який так гучно почали тестувати у Львові насправді ще далекий до реального втілення. Бо зараз тестують лише безготівкову оплату на маршрутах міста. Так, розрахуватися карткою тепер можна у кількох автобусах – №3А, №10, №5А, №11, №58, №59, №62 та №39. Попри нові правила проїзду у транспорті із впровадженням безготівкової оплати, про які заявляв «Львівавтодор», пасажирів у транспорт продовжують впускати лише через передні двері. Це не зменшило тривалість зупинок та не покращило курсування транспорту. Адже водії все ще беруть у пасажирів готівку, але тепер видають квиток. Невже це та система, яка коштує 10 мільйонів євро? Чи справді можуть стільки коштувати валідатори у автобусах та трамваях Львова?

«Це не можна називати електронним квитком, бо це просто безготівкова оплата. Вона може взагалі нічого не коштувати для міста, а Львів планує витратити більше 10 мільйонів євро. Йдеться про весь проєкт. І за ці гроші мала б бути справді класна система яка допоможе врегулювати громадський транспорт у Львові», – каже львівський бізнесмен Андрій Білий, який  раніше займався впровадженням е-квитка в місті, проте його команду замінили за пів року до запуску е-квитка у 2022 році. Таким чином, електронна оплата за невідомих причин досі не запрацювала.

Андрій Білий пояснив, що автоматизована система оплати за проїзд мала давати пасажирам можливість купувати один квиток на увесь міський  транспорт на певний період – день, тиждень чи місяць. В той час, перевізникам оплачували б за кілометраж. Проте передусім для запуску необхідно було розробити мобільний додаток та пільгові картки для валідації. Наступним етапом впровадження е-квитка мала б бути безготівкова оплата банківськими картками. Оплата готівкою мала б бути дорожчою, аби мінімізувати навантаження на водіїв.

Термінали взагалі могли зовсім нічого не коштувати Львову. Багато міст України нічого не заплитили за встановлення валідаторів. Їх облаштовували інвестори, які потім беруть комісію за транзакцію. В чому ж тоді різниця для Львова? Чому 10 млн євро? Корупція чи недбалість? Річ у тому, що Львів захотів впровадити автоматизовану систему оплати за проїзд, яка надає масу переваг, вона належить місту, вона дозволяє контролювати весь транспорт і в решті налаштувати графічність, якість і так далі. Все те, чого чекають у Львові від громадського транспорту. Натомість зараз все зводиться до “включення терміналів”.

«Це все розвернули і тому систему е-квитка досі не впровадили. Валідатори не були розраховані, що їх використовуватимуть як NFC-cardreader і навантажуватимуть систему всіма транзакціями», – каже Андрій Білий.

Проте і у «включенні терміналів» команда ЛКП «Львівавтодор» не справляється до кінця, оскільки немає фіскалізації. А це прямо порушує Закон України, а саме КП п.1, 2 ст. Закону № 265/95-ВР. За те саме порушення Податкова служба України оштрафувала Одеське КП на 66 тис грн. Який штраф чекає на Львів – наразі невідомо.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: