Home » Новини Львова » Дзвіницю на Львівщині відреставрують за 800 тисяч євро.

Дзвіницю на Львівщині відреставрують за 800 тисяч євро.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус запевнив: «Завдяки перемозі в міжнародному проекті ми залучимо майже 800 тисяч євро на реставрацію дзвіниці».

У прес-службі Львівської облради повідомили напередодні: «7 березня громадськості презентували проект «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», який втілюватиметься в життя в Бродівському районі у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. Цей проект – один із 10 проектів-переможців, які реалізовуватимуться на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі за кошти Європейського Союзу», пише Щоденний Львів.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус наголосив: «Вищеназваний проект, пов’язаний із реставрацією вежі монастиря у Підкамені. Це дуже гарне історичне місце, яке притягує багатьох туристів, але, на жаль, перебуває в такому стані, який потребує негайного втручання. Завдяки перемозі в міжнародному проекті ми залучимо майже 800 тисяч євро на реставрацію дзвіниці – головної окраси монастиря, заввишки понад 50 метрів. Упевнений, що це дасть поштовх до відродження усього монастирського комплексу, який стане важливим елементом майбутнього транскордонного паломницького маршруту і загалом туристичної інфраструктури на Львівщини».

Натомість, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин розповіла: «Проект розпочинається 1 червня. Cаме в цей час мають прийти кошти на його реалізацію. Якщо говорити про інвестицію – реконструкцію вежі в Підкамені, то розуміємо, що нас чекає проведення тендерних процедур згідно з українським і європейським законодавством. Відтак, переможець електронних закупівель зможе орієнтовно з серпня розпочати роботи на об’єкті».

Галина Литвин також повідомила: «У рамках великого проекту маємо 21 місяць на його реалізацію. Часу насправді дуже мало. Окрім того, з червня починаємо працювати з релігійними громадами, мешканцями, на території яких є релігійні об’єкти, аби напрацювати загальну концепцію розвитку паломницького туризму в українсько-польському прикордонні. Тобто, говоримо не лише про Львівщину, а й Польщу».

Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування запевнила:
“Ми відберемо найунікальніші пам’ятки, які можуть стати дестинаціями для паломників на території двох держав. Розробимо інтерактивний інтернет-ресурс, де можна буде отримувати всю інформацію: як доїхати до цих пам’яток, в які дні їх можна відвідувати, коли відбувається богослужіння, де можна переночувати, заправити автомобіль. З іншого боку, будемо робити якомога більше промоційних заходів, щоб якнайбільше туристів дізналися про цей транскордонний паломницький маршрут».

«У межах проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні» з польського боку планується реставрувати костел Святої Ядвіги в Мокободах і костелу Різдва Пресвятої Діви Марії в Голублі. Розмір гранту ЄС на реалізацію проекту – 1,895 млн. євро», – поінформували також у прес-службі Львівської облради.

Дзвіницю на Львівщині відреставрують за 800 тисяч євро.

Цей допис уже прочитано 475 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: