Home » Суспільство » Два роки колонії за участь у військовому формуванні ЛНР.

Два роки колонії за участь у військовому формуванні ЛНР.

Обласний суд у білоруському місті Гомель засудив до двох років колонії 29-річного білоруса Віталія Котлобая за участь у військовому формуванні на території самопроголошеної “ЛНР”.

Про це повідомляє “BBC Україна”.

Це перший у Білорусі судовий вирок за найманство та участь у військових діях на сході України. 

За припущеннями правозахисників, 29-річного жителя Гомеля розкрили білоруські спецслужби, а докази протиправної діяльності зібрав Слідчий комітет.

Чоловік потрапив на непідконтрольну Україні територію через російський прикордонний пункт влітку 2015 року. Пізніше він вступив до збройного формування “козачий полк” на території так званої “ЛНР”. До Гомеля він вирішив повернутися на початку 2017 року. Сторона звинувачення стверджувала в суді, що білорус, якого зарахували до козачого полку рядовим, мав службове посвідчення, зброю, форму і майже рік брав участь у воєнних діях та військових навчаннях. За словами тепер вже засудженого Віталія Котлобая, він був членом одного з російських громадських об’єднань. На територію України, а саме до так званої “ЛНР”, він потрапив у складі гуманітарної місії. 

Як повідомляє прес-служба Гомельського обласного суду, справу розглянули 11 грудня на відкритому судовому засіданні. Під час засідання не зміг чітко розповісти, чому в його нібито “козацьких” документах вказана приналежність до підрозділу іншого військового гарнізону, а також пояснити наявність вогнепальної зброї.

Гомельський обласний суд визнав громадянина Білорусі винним в участі в збройному формуванні на території іноземної держави без уповноваження держави-батьківщини. Законодавство Республіки Білорусь забороняє забороняє участь своїх громадян у військових конфліктах за кордоном.

29-річного чоловіка позбавили волі на два роки у колонії загального режиму. Максимальне покарання за інкримінованою статтею – п’ять років. Вирок можуть оскаржити протягом десяти днів.

Фото: 112 Украина

Цей допис уже прочитано 668 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: