Home » Культура » Два місяці в Антарктиді заради написання книги: буде щось цікаве.

Два місяці в Антарктиді заради написання книги: буде щось цікаве.

Майбутня книжка має вийти репортажною та водночас пізнавальною. 

Львівський журналіст Маркіян Прохасько проведе два місяці в Антарктиді* заради написання книги про полярників, – про це повідомив сайт видання “Твоє Місто” з  посиланням на портал “MediaLab”.

А саме, у кінці січня 2019 року Маркіян Прохасько поїде у двомісячну експедицію з полярниками на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», щоб написати книгу-репортаж про Антарктиду.

Маркіян Прохасько написав листа до Національного антарктичного наукового центру. Саме в цей час центр оголосив про набір учасників для експедиції. У результаті журналіст отримав місце на судні та можливість жити на станції з січня по березень, а переліт на південь Чилі, в Пунто-Аренас, звідки відправляється судно, та витрати під час пересадок він має оплатити сам. За його підрахунками, це від двох з половиною до п’яти тисяч доларів. Частину витрат компенсує «Видавництво Старого Лева», яке наперед погодилося видати книгу.

Майбутня книжка має вийти репортажною та водночас пізнавальною. Окрім головної сюжетної лінії — життя на станції — буде й ширший контекст: зміни клімату, які впливають на континент та разом із тим на цілий світ, і геополітичні катаклізми, якими загрожують претензії кількох держав на землі Антарктики.

Він сподівається зібрати багато матеріалу, якого вистачить, окрім книжки, на публікації для українських видань: інтерв’ю з науковцями та іншими учасниками експедиції, тексти про історію станції «Академік Вернадський», антарктичних досліджень і географію Антарктики*, фоторепортажі, короткометражні відеофільми.

Цього року в Маркіяна Прохаська вийшла перша книга – «Нестримна сила води».

*Антарктика – південна частина земної кулі, що включає в себе Антарктиду та прилеглі до неї частини Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Арктика – північна частина Землі, біля Північного полюсу, включає в себе окраїни Північної Америки та Євразії, а також майже весь Північно-Льодовитий океан.

Фото: Tourweek

Цей допис уже прочитано 12 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: