ДОВІРЯЙТЕ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЙТЕ!

Lemberg News про те, як не стати жертвою телефонних шахраїв.

Незважаючи на щоденні повідомлення ЗМІ про розповсюдження шахрайства  та численних застережень правоохоронців, громадянам дедалі частіше й частіше доводиться розплачуватись власними коштами за свою довіру.

Останнім часом зросла кількість шахрайств, пов’язаних з банківськими операціями.

Ми зібрали декілька порад про те, як не потрапити на гачок зловмисників :

  1. Пам’ятайте, що жодна фінансова установа ніколи не цікавитиметься персональною інформацією свого клієнта, оскільки має доступ до неї.
  2. Старайтесь якомога менше оприлюднювати у соцмережах свої контактні дані.
  3. Нікому не повідомляйте номер банківської картки, її CVV-код, пін-код , номер свого мобільного, який прив’язаний до картки, логін і пароль, якщо Ви зареєстровані в системі інтернет-банкінгу, як наприклад, «Приват 24» чи «Idea Online». Саме ці дані допоможуть зловмиснику без зайвих зусиль та за лічені хвилини скористатися грошима, що знаходяться на балансі вашої картки.
  4. Не надавайте дані банківської картки незнайомим особам. У разі виникнення сумнівів самостійно зв’яжіться із представниками відділення банку.
  5. Ніколи не розголошуйте коди, які приходять вам на ваш мобільний номер, і не набирайте на вашому телефоні невідомі вам комбінації цифр.

Якщо ви все ж таки постраждали від злочинних діянь шахраїв, то негайно телефонуйте «102» або зверніться у найближчий підрозділ поліції.

Тому, аби не стати жертвами аферистів, ми радимо вам пильно слідкувати за усією інформацію, яку вам нав’язують. Не забувайте звертатись до поліції, якщо вас ошукали.  Довіряйте, але перевіряйте!

Текст: Анна Поліщук

Фото: uzhgorod.net.ua

Цей допис уже прочитано 1529 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: