Home » Кримінал » Домашнє насильство: відсьогодні сімейних тиранів будуть застосовуватися норми Кримінального кодексу України

Домашнє насильство: відсьогодні сімейних тиранів будуть застосовуватися норми Кримінального кодексу України

Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству” вже сьогодні 11 січня, вступив у силу.

Даний закон Верховна Рада прийняла на початку грудня 2017 року. Норма документа про обтяжуючі обставини вже вступила в силу з 11 січня 2018 року.

Однак переважна більшість норм закону вступила в силу з 11 січня 2019 року.
Покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Також передбачається і обмеження свободи на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років.
 При цьому будуть діяти заборони дзвінків, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.
 Відзначимо, що в разі виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім’ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися в спеціалізовані центри.
 Підкреслимо, законом піддаються істотній редакції статті, які передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості. Так, одне з нововведень закону – зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за згвалтування неповнолітніх.
 Зокрема, попередня редакція ст. 152 Кримінального кодексу встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років. 

Встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу в шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу в співжиття без укладення шлюбу; до продовження такого співжиття; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

Фото: Національна Поліція України

Домашнє насильство: відсьогодні сімейних тиранів будуть застосовуватися норми Кримінального кодексу України

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 111 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress balloons powered by nksnow
%d блогерам подобається це: