Home » Новини України » До України повернулися моряки, яких утримували в Криму.

До України повернулися моряки, яких утримували в Криму.

4 травня цього року Росія заявила про затримання українського риболовного судна “ЯМК-0041” в Чорному морі. 

Семеро громадян України — члени екіпажу суден “ЯМК-0041” і “ЯОД 21-05”, які утримувалися в Криму, повернулися в Україну, – про це повідомляє “ВВС Україна” з посиланням на українського омбудсмена Людмилу Денісову.

В Росію ж повернулися семеро моряків кримського судна “Норд”, яке українські прикордонники затримали в березні цього року. За  словами Людмили Денисової, мова йде про трьох членів екіпажу судна “ЯМК-0041” Сергія Калиниченка, Олега Блока та Руслана Скрипника та чотирьох членів екіпажу судна “ЯОД 21-05” Олександра Лисенюка, Геннадія Онгурова, Олега Іващенка та В’ячеслава Івасенка. 

При цьому омбудсмен зауважила: процедуру не можна вважати обміном:

“Хочу наголосити: це був не обмін. Моряки судна “Норд”, які сьогодні також повернулися в Крим, вільно пересувалися територією України. Їх, на відміну від українців у Криму, ніхто не утримував”.

На цьому наполягають і в Державній прикордонній службі України, – пише ВВС:

У відомстві кажуть, що моряки “Норда” мали повне право повенутися в Крим і раніше, проте з невідомих причин цього не робили.

“Відносно цих членів суднокоманди немає обмеження у праві пересування. Невідомо з яких причин моряки “Норда” забажали поїхати додому саме сьогодні, хоча вони це могли зробити ще декілька місяців тому”, – заявили в Держприкордонслужбі.

4 травня цього року Росія заявила про затримання українського риболовного судна “ЯМК-0041” в Чорному морі. Судно і екіпаж доставили на територію анексованого Криму. Проти капітана судна Віктора Новицького порушили кримінальну справу за звинуваченнями в браконьєрстві.

Цей допис уже прочитано 11 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: