ДІАЛОГИ З МИРОСЛАВОЮ ГОНГАДЗЕ.

 30 листопада у Львівській Політехніці відбулася зустріч з Мирославою Гонгадзе.

«Що ми знаємо про систему міжнародного мовлення у США? Де знаходяться українські масмедіа на мапі впливовості ЗМІ світу? Що про нас сьогодні говорять у США та які сьогодні політичні настрої у Вашингтоні?» – такими питаннями, які мають бути розглянуті на зустрічі з Мирославою Гонгадзе 30 листопада в НУ «Львівська Політехніка», зацікавили організатори заходу у прес-анонсі.

ДІАЛОГИ З МИРОСЛАВОЮ ГОНГАДЗЕ.

Нижче наведемо кілька діалогів.
1) Артем, студент 2-го курсу: «Чи є хороша і погана пропаганда?»

 Мирослава Гонгадзе: «Ні, пропаганда – це погано. Але треба розуміти,
де вона і чи то вона. Пропаганда, насправді, є небезпекою! Не знаєш, до чого
може призвести. Я стою на позиціях інформування.»

2) Марта, студентка 2-го курсу, журналістика: «Як правильно вберегти
себе від провокацій у ЗМІ?»
Мирослава Гонгадзе: «Як? Читати…текст! Заголовок – одне, а текст – інше. Звіряти з іншими джерелами. Ніколи не довіряйте одному джерелу! Якщо це – брехня, то ви стаєте інструментом цієї брехні!»

3) Аня, студентка 2-го курсу, журналістика: «Як довести свою свободу слова?»
Мирослава Гонгадзе: «Я стикалася з цензурою в Україні. Я йшла тоді. Не можна казати неправду. Варто відстоювати свою позицію. А, якщо це неможливо, то йти. Тим паче, зараз один журналіст може створити власне медіа і побудувати кар’єру. Для цього є соцмережі, Youtube в поміч.»

4) Софія, студентка 1-го курсу, журналістика: «Які відмінності українських та американських медіа?»
Мирослава Гонгадзе: «Як ми думаємо – перша. Від українських ЗМІ у мене починає крутитися голова. Все змішане: факти, якісь алегорії, висновки на власних уявленнях. Так вчать в українських університетах. В Америці ж на перших сторінках газети знайдете лише факти, а на наступних уже будуть думки і враження. До речі, у мене немає вдома телевізора. Я отримую інформацію з першоджерел. Мені не цікаво, що і хто там думає. Дайте мені факти! І ще одне – вчіть англійську мову, я вас дуже прошу! Без неї ви залишаєтеся у закритому середовищі. В англомовних джерелах багато фактів. Перевірених!»

5) Віта, студентка 2-го курсу, журналістика: «Наскільки демократичне українське суспільство зараз?»
Мирослава Гонгадзе: «Хаотичне, я б так назвала, ніж демократичне. Робляться реформи, але сильних інституцій ще не створено. Зміна свідомості – ось те, що я бачу. Це дуже позитивно. Нація відроджується,
міцніє.»

6) Валерія, студентка, журналістика: «Чи важко зараз потрапити до служби «Голос Америки»?
Мирослава Гонгадзе: «За останній рік наш колектив збільшився на 7 журналістів. Досвід мати обов’язково. Перевіряємо якість. Нам потрібні універсали. В нас люди роблять все: продюсують, пишуть, монтують, виходять в ефір. Повний цикл.»

7) Вікторія, Мала академія наук, 10 клас: «Розкажіть, будь ласка, про ваш початок кар’єри та дайте корисні поради журналістам.»
Мирослава Гонгадзе: «Я за освітою не журналіст. Почалося все з того, що мій чоловік, Георгій, писав статті, але погано знав мову. Тому він мені диктував, а я записувала і редагувала. Справжньою школою ж для мене стала робота в ММЦ «Інтерньюз». А поради: вчитися в кращих, шукати менторів, в яких можна щось взяти емоційно та інтелектуально. Треба постійно розвиватися. Шукайте нагоди вчитися. І вчіть англійську!»

8) Діана, Мала академія наук, 10 клас: «Як прості американці ставляться до подій на сході України?»
Мирослава Гонгадзе: «Мало хто знає. Лише ті, що цікавляться. Але зараз уже є ототожнення слів «Росія» і «небезпека» в американському суспільстві.» Звісно, діалоги продовжилися й далі. Наостанок Мирослава Гонгадзе нагадала свої мотивуючі репліки, які сказала ще на початку виступу: «Все у ваших руках! Ніхто за вас нічого не зробить! Все починається з ваших мрій! І вчіть англійську!»

Нагадаємо, що Мирослава Гонгадзе – головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки», її статті також друкуються у відомих світових виданнях. Крім того, вона часто виступає експертом із питань
України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Гонгадзе нагороджена в Україні Орденом княгині Ольги.

Фото: Тетяна Мачульська

Цей допис уже прочитано 975 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: