Home » Новини Львова » Держпродспоживслужби повернуло споживачам зайво нараховані гроші

Держпродспоживслужби повернуло споживачам зайво нараховані гроші

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області у 2017 році за порушення держдисципліни цін допомогло повернути споживачам зайво нарахованих коштів у сумі 69,1 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.

З метою захисту законних прав громадян, не дивлячись на мораторій, оголошений державою у 2017 році на проведення планових заходів нагляду (контролю), фахівці відділу контролю за регульованими цінами ГУ Держпордспоживслужби у Львівській області у 2017 році на підставі обґрунтованих звернень громадян та погоджень Державної регуляторної служби України забезпечили проведення позапланових заходів нагляду (контролю) з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Порушення державної дисципліни цін встановлено у 88% із загальної кількості перевірених суб’єктів господарювання.  Споживачам повернуто 69,1 тис. грн. По наслідках перевірок до підприємств-порушників застосовано адміністративно-господарських санкцій на суму 23,9 тис. грн., в т.ч. забезпечено вилучення у дохід бюджету необґрунтовано отриманої виручку і штрафів на суму 12,1 тис.грн. та 4 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, що Держпродспоживслужба здійснює контроль за дотриманням суб»єктами господарювання виключно державних регульованих цін (тарифів). На сьогодні державне регулювання цін та тарифів запроваджено на:

  • лікарські засоби та вироби медичного призначення, в тому числі на ліки, які придбаваються за рахунок коштів бюджету;
  • послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання (гаряча і холодна вода) та водовідведення, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, утримання будинків і споруд та при будинкових територій;
  • паливно-енергетичні ресурси (вугілля, вугільні брикети, торф паливний кусковий, торф”яні брикети та дрова, газ скраплений), що відпускаються населенню для побутових потреб;
  • продукцію громадського харчування, що реалізується в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах;
  • послуги лікувально-профілактичних державних і комунальних закладах охорони здоров”я.

Захист споживачів в частині дотримання законодавства у сфері ціноутворення здійснюється шляхом проведення позапланових контрольних заходів на обґрунтоване звернення громадян виключно за погодженням Державної регуляторної служби України (ДРСУ).

Цей допис уже прочитано 307 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: