Чому в магазинах стало більше імпортних товарів

В українських магазинів продається трохи більше 10 відсотків імпортних продуктів. 2018-го імпорт зросте до 15 відсотків.

Розповів Gazeta.ua директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“У 2017 році Україна наростила імпорт продовольчих товарів. Збільшила імпорт риби, яка стала альтернативою дорогому м’ясу. Крім цього, побільшало сирів із Польщі та Нідерландів. Польські сири коштують фактично як найдорожчі українські. У Польщі багато молока. В Україні спостерігається його дефіцит. Тому імпорт молочних продуктів зростатиме далі. Щоправда, Держспоживслужба, яка контролює якість продукції, виявила багато порушень з боку польських виробників”, – каже експерт.

Порівняно з Європою, в Україні собівартість продуктів постійно зростає.

“Головні причини – це девальвація гривні та підвищення зарплат. Водночас ВВП на душу населення у Польщі в 4 рази більший, ніж в Україні. Крім цього, поляки можуть взяти кредит на розвиток бізнесу під 2-3% річних. В Україні менше ніж під 15-20% кредит не дадуть”, – наголошує Олексій Дорошенко.

Все частіше в Україні можемо бачити не якісну продукцію.

“Виробники навмисно жертвують якістю, щоб здешевити продукт. Щоправда цього року Держспоживслужба отримала більше фінансування. Тому чекаємо декілька десятків тисяч перевірок. Це позитивно вплине не лише на якість продуктів харчування, а й інших товарів, послуг”, – запевнив експерт.

Цей допис уже прочитано 1185 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: