Чехія виділяє кошти на боєприпаси для України

Уряд Чехії виділив кошти на закупівлю боєприпасів для України, повідомив прем’єр-міністр Петр Фіала через чеське інформагентство ČTK.
Фіала не уточнив конкретну суму, яку Прага виділила на цю ініціативу, але зазначив, що вже 20 держав долучилися до неї. Він також додав, що боєприпаси надійдуть “впродовж тижнів і місяців”.

«Той факт, що ініціатива зараз настільки широка, пояснюється тим, що це єдиний спосіб забезпечити Україну боєприпасами, необхідними їй для хороброго захисту», — сказав Фіала.

Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg зазначав, що Україна може отримати 1,5 мільйона боєприпасів, що майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Чеська ініціатива щодо закупівлі боєприпасів виникла в лютому, коли Чехія заявила про знаходження джерел постачання сотень тисяч снарядів для України за межами ЄС. Оцінка вартості такої ініціативи становить 1,5 мільярда доларів.

Зокрема, серед знайдених боєприпасів є 500 тисяч снарядів калібру 155 мм і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм. Чехія закликала своїх союзників допомогти з фінансуванням закупівлі снарядів. Деякі держави, такі як Бельгія, Нідерланди, Литва, Франція, Норвегія, Люксембург, Португалія, Швеція та Фінляндія, вже погодилися підтримати цю ініціативу.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: