Чехія продовжує навчання українських військових впродовж наступного року

Палата депутатів Чехії, нижня палата парламенту, ухвалила рішення про продовження місії з навчання українських військових на наступний рік. Інформацію про це повідомляє видання “Novinky”.

“Якщо Чеська Республіка не має іншого способу допомогти, то це та форма допомоги, яка пропонується. Ця форма допомоги також вигідна для наших солдатів”, – попросила підтримати пропозицію міністерка оборони Яна Чернохова.

Наразі близько 3 500 українських військових пройшли підготовку в Чехії, а ще 500 були підготовлені чеськими інструкторами в Польщі.

Незважаючи на обмежену кількість обладнання, яке можна передати, підтримка для України, яка захищається від агресивної Росії з лютого минулого року, буде продовжуватися. За пропозицією, інструктори з інших країн НАТО також зможуть навчати українців в Чехії. З обмеженням кількості іноземних військовослужбовців на рівні 800 осіб, так само, як це було у цьому році.

Проти продовження навчання українських солдатів виступив лише невеликий блок депутатів, зокрема, голова фракції опозиційної партії SPD Радим Фіала. Він вважає це рішення “підтримкою продовження конфлікту”.

Це рішення парламенту слідує за рішенням чеського Сенату, який три тижні тому також підтримав продовження дії мандата на проведення бойової підготовки українських військових в Чехії до кінця 2024 року.

Важливо відзначити, що у вересні уряд Чехії схвалив значущу оборонну закупівлю – 24 винищувачів F-35 за 5,62 мільярда доларів, які замінять літаки Gripen. Це стало найбільшою оборонною закупівлею в історії країни.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: