Брюссель закликає ЄС припинити незаконний експорт товарів до Росії

Брюссель закликає уряди країн-членів ЄС припинити незаконний експорт товарів до Росії. Європейська комісія висловила необхідність “негайних, узгоджених та рішучих дій з боку всіх нас” у листі, надісланому до столиць. Про це повідомляє  Politico.

Єврокомісар з фінансів ЄС Мейрід МакГіннесс та єврокомісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс підписали лист, в якому зазначається, що через виснаження терпіння до порушників необхідно вжити рішучих заходів. Вони планують поділитися “докладною інформацією” щодо компаній, які ухиляються від санкцій. А також оцінити заходи, вжиті країнами-членами, до середини квітня.

Хоча рішення про санкції узгоджується на рівні ЄС, відповідальність за їхнє дотримання лежить на урядах, контрольованих Єврокомісією. Країни-члени ЄС вже схвалили новий пакет обмежень проти Росії в грудні та працюють над наступними заходами.

У листі йдеться про те, що підсанкційні товари з ЄС потрапляють до Росії через країни, які не є членами ЄС. Або через дочірні компанії європейських підприємств, що виробляють товари за межами блоку. Це можуть бути предмети та технології, які не є зброєю, але можуть використовуватися у військових цілях.

Єврокомісія також розглядає можливість створення органу ЄС для контролю за дотриманням санкцій, відбираючи цю функцію в урядів. Ідея цього органу набирає популярності. За словами дипломатів, вона може бути включена до порядку денного голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн, якщо їй буде призначений другий термін.

Лист закликає уряди “притягувати до відповідальності операторів ЄС, які активно порушують санкції ЄС” та публікувати випадки та покарання, пов’язані із санкціями. Також рекомендується зв’язатися з компаніями, які виробляють товари, що підпадають під санкції, та перевірити їхні ланцюжки постачань.

У листі відзначається зростання експорту заборонених товарів до країн, які не входять до ЄС, з 3 млрд євро до початку вторгнення в Україну до 5,6 млрд євро до середини 2023 року.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: